Autor:

Redakcja

Utworzono:

20.07.2015

W sobotę pierwszy zespół podejmował na własnym boisku niewygodnego rywala jakim dla nas zawsze jest Polonia Miłoszyce. Po zeszłotygodniowej niesprawiedliwej porażce w Solnikach Małych mieliśmy nadzieję na "urwanie" choćby punktu wiceliderowi.

W I połowie było to spotkanie bardzo wyrównane i trudno było wskazać drużynę lepszą. Już w 1 min. Rafał Węglarowicz stanął przed znakomitą okazją lecz bramkarz z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny. W późniejszych minutach niewiele się działo, brakowało klarownych sytuacji z obu stron. Obie ekipy walczyły ostro ale bez zbędnych złośliwości. I gdy wydawało się że do końca pierwszej połowy utrzyma się bezbramkowy remis, podopieczni trenera Andrzeja Ignasiaka po dość składnej akcji objęli prowadzenie po golu Zduna schodząc do szatni z jednobramkową zaliczką.

W II połowie chcieliśmy jak najszybciej doprowadzić do wyrównania lecz w polu karnym gospodarzy brakowało nam precyzji i wyrachowania. Aby to się zemściło potrzeba było kilkunastu minut. Dokładnie w 63 min. Polonia strzeliła drugiego gola. Z ok 20 metrów przez nikogo nie atakowany Zdun pięknym strzałem nie daje szans Czerniejewskiemu. 0:2...i nie mamy nic do stracenia. Chcemy zdobyć kontaktowego gola lecz okazje bramkowe Sylwka, Pawła Alberta i Sitnika pozostają tylko okazjami. Choć strzał Pawła naprawdę sprawił duże problemy goalkeeperowi z Miłoszyc. Mimo kolejnych prób i ambitnej postawy naszego zespołu nie udaje się zdobyć choćby kontaktowego gola. W doliczonym czasie gry Polonia przy braku koncentracji naszej obrony, po rzucie rożnym zdobywa trzeciego gola i ustala wynik tego meczu.

Poloniści wykorzystali fakt, iż mierzyli się z Energetykiem osłabionym i rozbitym. Zgarnęli komplet punktów na terenie na którym jeszcze niedawno drużynom przyjezdnym ciężko było chociażby o punkt. My odnotowujemy 5 porażkę z rzędu...czego nie odnotowaliśmy od dawien dawna. Tą tendencję będziemy chcieli odwrócić już w Sycowie. Sytuacja w tabeli nie jest jeszcze bezpieczna, ale chyba jeszcze nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę...