Pierwsze wzmianki o jakiejkolwiek działalności sportowej w Łomnicy to rok 1972 czyli tzw. „Liga gromadzka”. Zrzeszała ona w sobie drużyny piłki nożnej LZS czyli Ludowych Zespołów Sportowych z naszego powiatu. Niestety po pierwszej rundzie z rozgrywek wycofała się drużyna LZS Łomnica.
Dwa lata po wycofaniu się drużyny z rozgrywek Ligi gromadzkiej, zespól LZS Łomnica bierze udział w rozgrywkach piłki nożnej klasy „C” Gminy Mysłakowice czyli w najniższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Materiał jaki zachował się z tego okresy to terminarz rozgrywek pierwszej rundy. W rozgrywkach brało udział 7 drużyn: LZS Kostrzyca, LZS Karpniki, LZS Łomnica, LZS Gruszków, LZS Krogulec, LZS Bukowiec, LZS Wojanów. Zespół LZS Krogulec rozgrywał swoje mecze na boisku drużyny LZS Karpniki, natomiast drużyna LZS Bukowiec swoje mecze rozgrywała na boisku drużyny LZS Kostrzyca.
W roku 1980 po namowie zawodników, którzy występowali w innych klubach z Gminy Mysłakowice Pan Jerzy Uroda postanowił reaktywować działalność sportową w Łomnicy i tak powstała drużyna piłkarska LZS Łomnica.
W sezonie 1984/1985 w rozgrywkach brało udział 10 drużyn: LZS Karpniki, LZS Centralny Ośrodek Szklarska Poręba, LZS Łomnica, Huta Julia Szklarska Poręba, LZS Bukowiec, LZS Akademia Ekonomiczna, LZS Maciejowa, LZS Dąbrowica, LZS Czarne, LZS Mysłakowice. Po rundzie jesiennej na podium znajdowały się zespoły: 1 miejsce LZS Karpniki, 2 miejsce LZS Centralny Ośrodek Szklarska Poręba, 3 miejsce LZS Łomnica.
Rozgrywki w sezonie 1986/1987 wygrała drużyna LZS OOC Wojanów zdobywając 19 punktów, strzelając 41 bramek, tracąc 16, 2 miejsce zajęła drużyna LZS „WOPR” Bukowiec z 18 punktami, strzelając 44 bramki, tracąc 23, 3 miejsce z 13 punktami zajęła drużyna LZS Łomnica, zdobywając 32 bramki, tracąc 23. Drużyna LZS OOC Wojanów reprezentowała rejon Mysłakowic w turnieju barażowym o wejście do klasy „B”.
W sezonie 1986/1987 drużyna LZS Łomnica składała się z 19 zawodników. Kierownikiem drużyny był Zbigniew Rugała, kapitanem drużyny był Andrzej Nawieśniak. Najmłodszym zawodnikiem w drużynie był Szczepan Nawieśniak, a najstarszym Henryk Pszonka.
Sezon 1990/1991 był nie udany dla zespołu LZS Łomnica, drużyna z dorobkiem 2 punktów zajęła ostatnie 7 miejsce, zdobywając w 12 meczach zaledwie 19 bramek, a tracąc aż 62. Rozgrywki wygrała drużyna LZS Karpniki wyprzedzając lepszym stosunkiem bramkowym drużynę LZS Czarne, na 3 miejscu uplasowała się drużyna LZS Maciejowa. Drużyna LZS Karpniki awansowała do klasy „B”.
Po tym nie udanym sezonie drużyna LZS Łomnica została wycofana z rozgrywek, powodem takiej decyzji było odejście wielu zawodników do innych klubów.
Minęło 10 lat od zniknięcia LZS Łomnica z aren sportowych, można śmiało powiedzieć, że historia zatoczyła koło bo znowu po namowie osób, które kiedyś udzielały się w sporcie Pan Jerzy Uroda wraz z Panem Jerzym Cieślikiem postanowili wskrzesić sport w Łomnicy, a mianowicie zarejestrować zespół piłkarski LZS Łomnica do rozgrywek piłkarskich w sezonie 2001/2002 w klasie „B”. Nowym prezesem stowarzyszenia został Pan Grzegorz Komański.
Górny szereg od lewej: Flig, Janaszkiewicz, Jurkiewicz, Kotarba, Kołodziej, Muzyczka, Jęderko, Cieślik, Peciak, Naskręt. Dolny szereg od lewej: Wrzesień, Ptak, Nygbur, Myszka, Antonowicz, Kapusta, Rosiński.
Z pierwszego sezonu po reaktywacji zespołu czyli sezon 2001/2002 zachowała się tylko tabela z rundy jesiennej. Po 11 spotkaniach drużyna LZS Łomnica zajmowała 8 miejsce z dorobkiem 15 punktów, 20 bramek strzelonych i 39 straconych. Na czele rozgrywek była drużyna LZS Kostrzyca z 30 punktami, 2 miejsce zajmowała drużyna KS Czarne z 25 punktami, 3 miejsce przypadało drużynie Metgum Podgórzyn z ilością 23 punktów. Rozgrywki liczyły w sumie 12 zespołów.
Wraz z sezonem 2002/2003 stery klubu przejął Pan Jerzy Cieślik. Rozpoczęto szkolenie młodzieży. Utworzono w współpracy ze szkołą w Łomnicy dwa zespoły młodzieżowe - młodzików (trener Sebastian Myszka) oraz trampkarzy (trener Mirosław Pluta).
Sezon 2003/2004 to historyczny pierwszy awans do klasy "A". Styl, w jakim piłkarze LZS Łomnica go wywalczyli musi budzić najwyższe uznanie. Łomniczanie w sezonie ani razu nie zaznali goryczy porażki. Piłkarze imponowali skutecznością, zdobywając 105, a tracąc tylko 14 goli. Niecodziennym wyczynem popisał się najlepszy strzelec zespołu Piotr Aleksiejew, który aż 52 razy pokonywał bramkarzy rywali. Awans do „A” klasy jest największym sukcesem w historii łomnickiego futbolu.
W skład drużyny wchodzili: Mateusz Peciak, Mirosław Wrzesień, Dariusz Celencewicz, Marcin Czuba, Krzysztof Kołodziej, Artur Berezowski, Robert Janaszkiewicz, Arkadiusz Mendelski, Ignacy Nygbur, Sebastian Myszka, Ireneusz Płuciennik, Piotr Szymula, Jacek Ferens, Dariusz Cieślik, Karol Durkalec, Piotr Aleksiejew. Trener: Zbigniew Rosiński. Prezes klubu: Jerzy Cieślik. Kierownik zespołu: Sławomir Kotarba
Sezon 2004/2005 był pierwszym sezonem LZS Łomnica w „A” klasie. Jak na beniaminka drużyna spisała się bardzo dobrze, zajmując na koniec sezonu 6 miejsce na 14 drużyn. Drużyna łącznie zgromadziła 41 punktów, zdobyła 76 bramek, tracąc 47. Drużyna w sezonie odniosła 12 zwycięstw, 5 razy remisowała i 9 razy schodziła z boiska pokonana. Rozgrywki wygrała drużyna Orła Wojcieszów, przed Spójnią Sady i Zjednoczonymi Bolków.
Przed rozpoczęciem sezonu 2005/2006 w drużynie doszło do sporych zmian kadrowych. Do zespołu dołączyli zawodnicy dzięki, którym LZS Łomnica mogła śmiało grać o coś więcej niż tylko miejsce w środku tabeli. I tak się stało, drużyna na koniec sezonu uplasowała się na 4 miejscu, tracąc do miejsca na podium tylko 4 punkty, a gromadząc ich w sumie 54. Zawodnicy LZS Łomnica 81 razy pokonywali bramkarzy rywali, a sami musieli 34 razy wyciągać piłkę z siatki. 17 razy drużyna schodziła z boiska z kompletem punktów, 3 razy remisowała swoje mecze i 6-krotnie schodziła z murawy pokonana. Rozgrywki wygrała drużyna Orła Lubawki, wyprzedzając o 1 punkt imiennika Orła Mysłakowice
Sezon 2006/2007 był jak na razie najlepszym sezonem LZS Łomnica w „A” klasie. Drużyna po 26 meczach zajęła 2 miejsce, tracąc tylko 2 punkty do drużyny Piast Bolków. Na dorobek 61 punktów złożyło się 20 zwycięstw, 1 remis i 5 porażek. Drużyna strzeliła 80 bramek, tracąc najmniej w całej lidze bo tylko 32, na 3 miejscu podium uplasowała się drużyna Olimpii Kowary, która zgromadziła 53 punkty.
KS Łomnica przed derbowym pojedynkiem z Orłem Mysłakowice, wrzesień 2006.
Sezon 2007/2008 nie był niestety sezonem pod dyktando LZS Łomnica, rozgrywki zdominowała drużyna Olimpii Kowary, która w 26 meczach 25 razy wygrała, ani razu nie podzieliła się punktami z drugą drużyną i tylko raz zaznała goryczy porażki, co dało łączną sumę 75 punktów na koniec rozgrywek, strzelając przy tym 117 bramek, a tracąc tylko 22. LZS Łomnica uplasował się na 5 miejscu z 45 punktami, na co złożyło się 15 zwycięstw, 0 remisów i aż 11 porażek. 67 razy drużyna cieszyła się po zdobytej bramce, a 48 razy musiała przełknąć gorycz po straconej bramce.
KS Łomnica przed sezonem 2008/2009
Górny rząd od lewej: Sławomir Kotarba - kierownik, Florin Nowak, Norbert Uroda, Radosław Wasiuk, Wojciech Kamiński, Krzysztof Makowski, Paweł Ślusarczyk, Marcin Postek, Jerzy Cieślik - prezes. Dolny rząd od lewej: Robert Szlęk, Sylwester Wilczyński,Sebastian Myszka, Waldemar Wryszcz, Michał Śmietana, Robert Janaszkiewicz.
W sezonie 2009/2010 drużyna zajęła 4 lokatę na koniec rozgrywek, tak jak miało to miejsce w sezonie 2005/2006. W 24 meczach drużyna 16 razy wygrywała, 3 razy remisowała i tylko 5 razy przegrała co dało łącznie 51 punktów. 76 razy zawodnicy KS Łomnica pokonywali bramkarzy, przy czym sami 45 razy musieli przełknąć gorycz straconej bramki. Rozgrywki wygrała drużyna Lotnika Jeżów Sudecki, zdobywając 67 punktów i strzelając aż 100 bramek, tracą tylko 25.
Sezon 2010/2011 KS Łomnica zakończyła na 4 miejscu. W 26 spotkaniach drużyna zdobyła 68 bramek, tracąc 46. 15 razy drużyna wygrywała, 4 razy remisowała i 7 razy przegrywała, co dało 49 punktów.
Sezon 2011/2012 drużyna KS Łomnica skończyła na 6 miejscu. W 26 meczach zespół zdobył 39 punktów, strzelając 65 bramek, a tracąc 61.
Drużyna KS Łomnica systematycznie startuje w rozgrywkach Pucharu Polski, największym sukcesem zespołu w sezonie 2013/2014 było dojście do ¼ finału na szczeblu okręgowym, gdzie zespół trenera Piotra Aleksiejewa musiał uznać wyższość drużyny BKS – u Bobrzanie Bolesławiec, która na co dzień występuje w IV lidze. Mecz zakończył się wynikiem 2:5 dla gości.
Drużyna KS Łomnica przed mecze ¼ Pucharu Polski z BKS Bobrzanie Bolesławiec.
Górny szereg od lewej: Jan Wilczyński – vice prezes, Piotr Aleksiejew – trener, zawodnik, Robert Szlęk, Jakub Cieniawski, Piotr Wojtarowicz, Łukasz Krupa, Sylwester Wilczyński, Michał Śliwiński, Radosław Wasiuk, Paweł Ślusarczyk. Dolny rząd: Kamil Zych, Mateusz Dregan, Damian Kaszuba, Paweł Kostka, Krzysztof Rhoda, Edyta Stopczyk – kierownik zespołu.
Biało-niebiescy w kolejnych sezonach na stałe zagościli w klasie A. W klubie oprócz drużyny seniorów duży nacisk położono na szkolenie młodzieży. Powstawać zacząły kolejne grupy. We wrześniu 2017 powołano grupę skrzatów dzieci w wieku 5-6 lat.
Drużyna seniorów po imponującym starcie - 6 kolejnych zwycięstw na mecie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 zajmuje drugie miejsce ze stratą sześciu punktów do liderującego Piasta Bolków.