Autor:

admin

Utworzono:

15.09.2014

W końcu ruszył sezon 2014/15 w wałbrzyskiej kl. B. Nasza drużyna na pierwszy mecz udała się na bardzo trudny wyjazd do Bogaczowic, by tam zmierzyć się z miejscową Unią, która w obecnej kampanii celuje w najwyższe cele.

Mecz rozpoczął się od ataków naszej drużyny i już w pierwszej akcji strzał nad bramką gospodarzy oddał Piotr Groń. Przez dobrych kilka minut Iskra nie schodziła z połowy Unii, starając się strzelić bramkę. Po kwadransie naszego bezowocnego naporu do głosu zaczęli dochodzić również gospodarze, jednak najwięcej szans mieli oni po stałych fragmentach gry. Około trzydziestej minuty spotkania do pracy wzięła się znowu nasza drużyna. Najpierw szczęścia nie miał Bartosz Ogrodnik, którego dwa strzały wybronił bramkarz Unii. Potem bardzo dobrą okazje miał Maciej Stawiarski, lecz jego uderzenie spadło na poprzeczkę; na koniec zaś strzał Konrada Niemca został zablokowany. "Odczarowanie" bramki Unii nastąpiło w 41. minucie, kiedy to asystę Gronia wykorzystał Niemiec. Pierwsza połowa po ogromnej przewadze Iskry zakończyła się więc jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa byłą nieco bardziej chaotyczna, nie brakowało ostrej gry oraz przepychanek. Piłkarsko jednak lepsza była nasza drużyna i w drugich 45 minutach również stworzyła sobie mnóstwo sytuacji strzeleckich. Pierwszą miał Piotr Dynerowicz, jednak piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. Wyśmienitą formę nadal prezentował golkiper miejscowych, który wybronił kolejny strzał B. Ogrodnika. Iskra stwarzała zagrożenie niemal po każdym rzucie rożnym i w ten sposób swoje okazje (nie zamienione na bramkę) mieli Daniel KołodziejKarol Rudnicki oraz Dynerowicz. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania błąd defensywy Unii wykorzystał Stawiarski, strzelając gola na 2:0. Iskra kontrolowała to spotkanie do samego końca. Wprowadzenie młodzi zawodnicy wprowadzili dużo ożywienia w poczynania naszej drużyny. Pod koniec strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Ogrodnika sparował jeszcze na rzut rożny bramkarz gospodarzy. Minut przed końcem był on jednak bezradny, kiedy to "na raty" pokonał go Dynerowicz.

Mecz zakończył się jak najbardziej sprawiedliwym zwycięstwem naszej drużyny, Teraz należy skupić się już na kolejnych rywalach.