Pełna pula dla Łomnicy

Nie narzekali na brak emocji kibice w Łomnicy, gdzie przyjechała Victoria Ruszów. Mecz wygrali gospodarze 5:2, ale ruszowianie długo nie składali broni.

Strzelanie w 19 minucie zaczął Oskar Aleksiejew, który z pięciu metrów wpakował piłkę w krótki róg bramki rywali. Chwilę później było już 2:0, tym razem Mateusz Cieślik wyczekał obrońcę, następnie położył bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Victoria błyskawicznie złapała kontakt, bo przy stałym fragmencie gry niefrasobliwie zachował się Robert Turczyk. Jego zagranie można nazwać asystą, wykorzystaną z zimną krwią przez Adama Klisowskiego. Trzeci gol dla Łomnicy był ozdobą meczu. Szybka, sprawnie przeprowadzona akcja, zwieńczona znakomitym dośrodkowaniem Damiana Kucharczyka, które wolejem na pełnej szybkości zamknął Cieślik.

Po zmianie stron Victoria chciała wrócić do gry i mogła to zrobić, choćby po rzucie karnym, którego nie wykorzystał Bartek Stelwach. Kacper Biernat w debiucie wykazał się na linii bramkowej, ratując skórę swojej ekipie, a najbardziej Marcinowi Wolińskiemu, który nieodpowiedzialnie faulował w 16-tce. Później Stelwach zdobył gola głową, jednak arbiter uznał, iż był na pozycji spalonej. Zawodnik Victorii dopiął swego i w 71 min. efektowną bombą z linii pola karnego wpakował piłkę pod poprzeczką. Gdy kilka minut później Paweł Habasiński zobaczył drugą żółtą kartkę, to wydawało się, że gospodarze będą mili kłopoty w końcówce. Zareagowali jednak najlepiej jak się dało, bo dwa efektowne gole Wolińskiego zapewniły im trzy punkty i okazały wynik 5:2.

W sobotę Łomnica pojedzie do Jeżowa Sudeckiego zmierzyć się z Lotnikiem (25 marca 2023, godz. 14:00). Victoria tego samego dnia podejmie Włókniarza Leśna.