Turniej halowy kolejnym cennym doświadczeniem Skrzatów

W dniu 21.01.2018 w Jeżowie Sudeckim nasze Skrzaty rywalizowały na turnieju halowym z drużynami Lotnika, Karkonoszy, Janowic Wielkich, Bolesławca i Pieńska.

"Przyznaję, że na tle pozostałych dobrze grających zespołów prezentowaliśmy się słabiej. Sądzę, że powodem tego jest fakt, że dane drużyny trenują ze sobą znacznie dłużej niż my, a w swoich składach posiadają sporo zawodników z wiodącego rocznika 2011, kiedy nasz zespół składa się głównie z dzieci urodzonych w roku 2012 i  różnica w umiejętnościach oraz sile między pięcio- a sześciolatkami jest wyraźna. W związku z tym podczas turnieju straciliśmy sporo goli i nie wygraliśmy żadnego z siedmiu meczów, ale na szczęście udało się również zdobyć kilka bramek (strzelali je Michał x2, Kacper x2, Tymek, Błażej) które bardzo motywująco podziałały na naszych zawodników. Na szczególne wyróżnienie zasługuje również Jasiu Lipowy, który pierwszy raz w swojej przygodzie z piłką stanął na bramce i spisał się na tej pozycji bardzo dobrze.
Bardzo ciekawą formą było wyłonienie króla strzelców, gdzie każda z drużyn nominowała jednego zawodnika, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem miał zakończyć akcję bramką. Nasz zespół reprezentował Michał Zębala, który w pierwszej kolejce pokonał najlepszego bramkarza turnieju i przeszedł do drugiej serii w której tym razem lepszy okazał się goalkeeper.
Jako, że turniej był rozgrywany w myśl zasady "wszyscy jesteśmy zwycięzcami" tak też każdy z dzielnie walczących na boisku zawodników otrzymał medal.

Dla nas ten turniej był przede wszystkim cennym doświadczeniem. Chłopcy poczuli smak rywalizacji oraz poniekąd stres towarzyszący meczom przy trybunach pełnych kibiców. Jestem przekonany, że oswojenie się z taką formą rozgrywek oraz dalsze treningi spowodują, że staniemy się lepsi - a wyniki przyjdą w odpowiednim czasie". (Waldemar Przywara)

Skład KS Łomnica: Jasiu Lipowy, Tymek Piątkowski, Błażej Wilczyński, Michał Zębala, Kacper Kotarba, Filip Surma

Powiązana galeria: