Halowy sparing Orlików w Jeżowie Sudeckim

W dniu 21.01.2018 tuż po zakończeniu turnieju halowego Skrzatów w Jeżowie nasza drużyna Orlików rozegrała sparing z miejscowym Lotnikiem.

„Wraz z trenerem Orlików Lotnika już nie po raz pierwszy umówiliśmy się na sparing między naszymi drużynami i uważam, że ponownie był to bardzo dobry pomysł. W dosyć krótkim czasie bo około 2 godzin rozegraliśmy kilka piętnastominutowych meczy, co w efekcie dało naszym zawodnikom więcej spędzonych na boisku minut niż podczas turniejów, które z reguły pochłaniają pół dnia.
Oboje wystawiliśmy po dwie drużyny, które rozegrały ze sobą kilka spotkań toczących się w bardzo dobrym tempie. Harmonogram j/n

Lotnik JS I – KS Łomnica I
Lotnik JS II – KS ŁOMNICA II
LOTNIK JS I – KS Łomnica I
Lotnik JS II – KS ŁOMNICA II
LOTNIK JS I - KS Łomnica II
Lotnik JS II – KS ŁOMNICA I

Część z nich zakończyła się zwycięstwem Łomniczan, część wygraną Lotnika, a w jednym mini-meczu padł remis.
Na koniec spotkań w ramach treningu rozegraliśmy konkurs rzutów karnych po to aby każdy zawodnik mógł poczuć odrobinę stresu, którego nie ma podczas wykonywanych strzałów na treningu.

Jestem wielkim zwolennikiem tego typu meczów, ponieważ naszym chłopcom dają to czego brakuje na treningu – czyli gry z obcym przeciwnikiem. Dla mnie z kolei jest to świetna okazja to oceny gdzie się obecnie znajdujemy. Pewne rzeczy wyraźnie zostały poprawione w naszej grze (szczególnie faza budowania gry, współpraca i gra obrońcy z bramkarzem, wymiana podań z wyjściem na pozycje) ale jednocześnie pojawiły się nowe błędy – i to właśnie kochamy w piłce nożnej, ponieważ wiemy że ciągle musimy nad sobą pracować” (Waldemar Przywara)

Skład KS Łomnica I: Igor Gołdon - A. Śliwiński, K. Kapusta, P. Habasiński, J. Wsół, D. Kasza
Skład KS Łomnica II: A. Śliwiński, J. Wsół - O. Banasiak, I. Gołdon, D. Wysoczański, K. Wiewiora, D. Wrotecki