Treningi grup młodzieżowych i dziecięcych zawieszone

Wraz z dniem 12.03.2020 zarząd Klubu Sportowego Łomnica po uprzedniej konsultacji z trenerami oraz zaprzyjaźnionymi klubami z naszej okolicy podjął decyzję o wstrzymaniu treningów grup młodzieżowych i dziecięcych. Nieco wcześniej Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o tym, że kolejki meczy ligowych oraz turnieje przewidziane na weekendy 14/15 oraz 21/22 marca nie odbędą się, a w miarę możliwości zostaną rozegrane w innym (późniejszym) terminie.

Jak nie trudno się domyśleć powodem jest już ogólnopolskie wezwanie do reakcji na ograniczenie rozprzestrzeniania koronawirusa. Zajęcia w naszym klubie dla wszystkich grup począwszy od Skrzatów i kończąc na Trampkarzach zostają zawieszone do odwołania - termin wznowienia nie jest znany. Przewiduje się, że do normalności wrócimy za ok. 2 tygodnie, jednak o tym poinformujemy na bieżąco.

"W obecnej sytuacji jest to jedyna słuszna decyzja - biorąc pod uwagę, że na najbliższy okres zamyka się szkoły, przedszkola jak i pracodawcy podejmują różne kroki zapobiegawcze tak uważamy że i my nie powinniśmy się od tego wyłamywać. O ile jesteśmy dalecy od popadania w nadmierną panikę tak przypominamy o zachowaniu zdrowego rozsądku - zarówno w kwestii higieny, właściwego zachowania w otoczeniu oraz ograniczeń związanych z braniem udziału w spotkaniach masowych czy grupowych. Przypominamy też że zamknięta szkoła nie oznacza dla dzieci typowych ferii - czyli szalonych wyjazdów, imprez czy masowych spotkań."