Będzie baraż

Panująca na świecie pandemia COVID-19 nie tylko wpłynęła na życie nas wszystkich ale również na życie naszej klubowej strony. Mimo to podjętych zostało wiele decyzji o których chcielibyśmy poinformować.

Decyzją zarządu DZPN we Wrocławiu sezon rozgrywkowy 2019/2020 na dolnośląskich boiskach został zakończony. Jak ustalono zespoły będące na miejscach premiowanym awansem do wyższej klasy rozgrywkowej taki awans zaliczą, natomiast zespoły zagrożone degradacją kolejny sezon zagrają na tym samym szczeblu rozgrywkowym. Co więc wydarzy się w grupie I jeleniogórskiej klasy A. O awansie zdecyduje baraż pomiędzy naszym klubem, a Olimpią Kowary. Oba zespoły zgromadziły po 28 punktów, a jako że Olimpia wygrała bezpośredni mecz, a łomniczanie mają lepszy bilans bramek. Prezes DZPN Andrzej Padewski poinformował, iż o awansie zadecyduje dodatkowy mecz na neutralnym terenie. Nie będzie wiec takiej sytuacji jak z Motorem Lublin i Hutnikiem Kraków kiedy to działacze związku po swojemu interpretują regulamin rozgrywek. Baraż odbędzie się na stadionie w Mirsku, a dokładny termin zostanie podany dopiero w późniejszym czasie. Mimo to nasz klub złożył już komplet wymaganych dokumentów w przypadku możliwego awansu do klasy okręgowej.

Z uwagi na fakt, iż nasza grupa A-klasowa od przyszłego sezonu ma liczyć 16 drużyn to z pewnością z uwagi na położenie geograficzne stawkę zespołów uzupełni ktoś z beniaminków tj. Lesk Sędzisław, Włókniarz Chełmsko Śląskie, Bóbr Marciszów czy Mitex Podgórzyn. Ale o tym dowiemy się w lipcu.

Wstępnie przewidywany start nowego sezonu przewidziany jest na 15/16 sierpnia.