Miniturniej Orlików w Jeżowie Sudeckim

W sobotę 21.10.2017 w Jeżowie Sudeckim rozegrany został miniturniej piłki nożnej w którym udział wzięły dwie drużyny Lotnika oraz jedna (dwugrupowa) z Łomnicy.

Z obiema drużynami z Jeżowa zagraliśmy w systemie: mecz i rewanż. Turniej miał charakter przyjacielski, jednak nie brakowało w nim walki, pojedynków 1x1, wielu ciekawych zagrań oraz bramek. Nasz zespół wygrał dwa spotkania, jedno zremisował i jedno minimalnie przegrał.

Ciekawym dodatkiem na zakończenie turnieju był konkurs rzutów karnych (grupa I KS Łomnica vs Lotnik I oraz grupa II KS Łomnica vs Lotnik II). Strzały z przysłowiowego „wapna” w obydwu przypadkach lepiej wykonywali nasi zawodnicy.

„Jestem wielkim zwolennikiem takich miniturniejów oraz sparingów, które różnią się od turniejów OZPN tym, że na boisku spędzamy więcej czasu i jednocześnie mamy mniejsze przerwy związane z oczekiwaniami na nasze spotkania - dziś w przeciągu niecałych 2,5 godz. zagraliśmy 4 mecze po 20min i do tego postrzelaliśmy karne. Dzieciaki dopisały idealnie, ponieważ jak wszyscy wiedzą lubię dawać szansę gry każdemu, a dziś miałem ułatwione zadanie bo miałem dwie szóstki i nominalnego bramkarza, w związku z czym mogłem dokonywać zmian całego zespołu i każdy pograł dokładnie tyle samo. Dodajmy, że Lotnik to solidny zespół z dobrą kulturą gry i w związku z tym był to dla nas doskonały trening.”

Skład KS Łomnica poniżej.
Zgodnie z ustaleniami trenerów w drużynie mógł wystąpić jeden młodzik i żacy.

Grupa I
Aleksander Pączek – Oskar Pączek, Oskar Banasiak – Patryk Habasiński, Kacper Kapusta, Dawid Kasza – Michał Uroda

Grupa II
Aleksander Pączek – Oskar Tokarz, Filip Peciak – Borys Kraiński, Dominik Wysoczański, Oskar Łakomiec - Bilal