Debiut Skrzatów w sezonie 2020/21 w Jeżowie

W Jeżowie Sudeckim odbył się pierwszy dla nas turniej w kategorii skrzat w nowym sezonie. Podopieczni Waldemara Przywary w nowym składzie rywalizowali na boisku trawiastym Lotnika.

W rozgrywkach udział wzięły tylko cztery zespoły, w tym dwie drużyny gospodarzy, drużyna z Pieńska i nasz Klub Sportowy. Jak przekazał organizator wiele zespołów wycofało się praktycznie w ostatniej chwili przed turniejem, jednak na szczęście dla nas nie został on odwołany i w małej grupie rozegraliśmy dwumecze w systemie każdy z każdym dzięki czemu minut do dyspozycji na boisku było wręcz zanadto.

Wraz z początkiem lipca nastąpiły w naszym klubie przejścia roczników na nowy sezon i tak Skrzatów opuścili chłopcy ur. w 2013r, natomiast do kadry 2014 i młodszych dołączyła całkiem spora grupka nowych zawodników którzy tym samym rozpoczynają swoją przygodą z futbolem. I ten właśnie mocno odświeżony skład rozegrał swój debiutancki turniej z bardzo pozytywnym skutkiem. Na boisku brylowali "weterani" (jeśli tak można nazwać niespełna sześciolatków) turbo-Miłosz i dynamit-Antek. Poza nimi w naszym zespole zameldowały się dwie nowe perełki - Zosia i Kaja, które bez kompleksów udowodniły chłopcom że dziewczynki też potrafią grać w piłkę czy to zdobywając gola czy strzegąc naszej bramki niczym Gigi Buffon za najlepszych czasów. Szymon mocno stawiał na ofensywę czego skutkiem było wiele zagrożenia pod bramką przeciwnika i pierwsze w karierze gole. Oskar ze swoim spokojem starał się opanować środek pola i wspomóc kolegów w defensywie, w tym także meldując się na bramce.
Wg znanego nam motta - wyniki zeszły na drugi plan i nie podano końcowej klasyfikacji, a za dobrą postawę otrzymaliśmy puchar pamiątkowy. My natomiast jesteśmy dumni za debiut naszych Skrzatów w sezonie 2020/21.

Ponadto słowa uznania należą się rodzicom naszych piłkarzy, którzy stworzyli pozytywną atmosferę oraz "bazę regeneracji" między meczami, a ich kulturalny doping był niczym dodatkowy zawodnik.

Dziękujemy również za bogatą fotorelację Łukaszowi i Asi.