Cały Klub Sportowy wrócił na boisko

Trenerzy wraz z zarządem podjęli wspólną decyzję o powrotach na boisko wszystkich grup trenujących w Klubie Sportowym Łomnica. Pierwsze treningi już się odbyły a ich wznowienie dotyczyło zarówno tych najmłodszych jak i najstarszych, wszystko oczywiście zgodnie z zaleceniami z ministerstw zdrowia i sportu.

W piątek 15.05.2020 trenerzy Waldemar Przywara i Maciej Jasieniowski jako pierwsi w klubie podjęli zajęcia ze swoimi grupami, kolejno młodzikami i trampkarzami. Jako, że w kończącym się w tym dniu tygodniu obowiązywało jeszcze ograniczenie uczestników treningu do grupy 6 osób - tak też trenerzy surowo trzymali się zaleceń i zajęcia zorganizowali tak aby trening był efektywny i na boisku przebywała odpowiednia liczba zawodników, a ci nie mieszali się w poszczególnych grupach.

Od poniedziałku 18.05.2020 w życie weszło znaczne poluzowanie obostrzeń i na dużym boisku jakim dysponujemy mogło już przebywać znacznie więcej osób. Tego też dnia swój pierwszy trening z wielkim utęsknieniem podjęła grupa Skrzatów, również pod okiem trenera Przywary. Jak przekazał nam trener spotkanie z naszymi najmłodszymi dostarczyło wszystkim wielu emocji, oczywiście tych pozytywnych gdyż nasze przedszkolaki z błyskiem w oku stawiły się wśród swoich rówieśników, wręcz nie dowierzając że wreszcie mogą razem trenować.

Tego samego dnia trening podjęła liczna grupa seniorów. Zajęcia miały charakter sportowo organizacyjny - zarówno prezes Makowski jak i trener Maćkowski przekazali grupie szereg informacji, w tym te najważniejsze na najbliższy okres czyli omówienie barażu o awans do klasy okręgowej oraz okresu przygotowawczego. Po zbiórce trener Maćkowski przeprowadził rozgrzewkę ogólnorozwojową, małe gry na utrzymanie w rondzie oraz grę wewnętrzną na większej części boiska mającą na celu rozruch oraz zweryfikowanie braków będących skutkiem rozbratu z piłką.

We wtorek swoje treningi restartowały ostatnie trenujące u nas grupy - czyli kolejno Żaki i Orliki. Ze swoimi podopiecznymi na świeże powietrze wyszedł trener Robert Turczyk i w ten sposób stało się faktem, że KS Łomnica na pełnym obrotach wraca do piłkarskiego życia. Cieszymy się z możliwości wspólnego trenowania i z niecierpliwością czekamy na wznowienie międzyklubowych rywalizacji - a czy wrócimy silniejsi to się okaże. Wszystko wykonujemy zgodnie z wytyczonymi zasadami dlatego jesteśmy spokojni o dalszy rozwój sytuacji w naszym klubie, szczególnie podkreślając to jak duży wkład został poczyniony przez działaczy KSŁ podczas przerwy w rozgrywkach na rzecz naszego zaplecza sportowo-sanitarnego.