Zwycięstwo w błocie

Biało-niebiescy notują najlepszy start w rozgrywkach ligowych. Jak idzie to idzie tak więc i z niezwykle trudnego terenu jakim jest Chełmsko Śląskie udało wywieść się komplet punktów. Podopieczni Piotra Aleksiejewa po golach Damianów Klimka i Kaszuby pokonali miejscowego Włókniarza 2:0 (1:0).

Spotkanie rozgrywane na bardzo grząskim boisku fantasycznie rozpoczęło się dla łomniczan. Już w 2 minucie z rzutu wolnego mocno i co ważne precyzyjnie uderzył Damian Klimek, a goalkeeperowi Włókniarza pozostało tylko wyciągnąć piłkę z bramki. Strzelona bramka nieco ostudziła zapędy biało-niebieskich i spotkanie się wyrównało. Było wiele walki i poświęcenia brakowało natomiast piłkarskich konkretów.

W końcówce spotkania Włókniarz postawił wszystko na jedną kartę i zagrał bardziej ofensywnie. Przełożyło się to na kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku. Swoich okazji nie wykorzystał Damian Kucharczyk i Marcel Podhorodecki. Na zmianę rezultatu trzeba było poczekać do 85 minuty, wówczas to indywidualną akcję lewą stroną boiska przeprowadził i sfinalizował celnym uderzeniem Damian Kaszuba. Biało-niebiescy wygrali szósty mecz ligowy i są jedynym zespołem który do tej pory nie stracił choćby punktu.