Wygrana w derbach na koniec

W znakomitych humorach zakończyli rundę wosenną biało-niebiescy. Podopieczni Piotra Aleksiejewa pokonali w gminnych derbach mysłakowickiego Orła 1:0 (0:0). Dzięki odniesionemu zwycięstwu łomniczanie utrzymali 6 lokatę w ligowej tabeli, Orzeł bo bardzo słabym sezonie zajął ostatnie 14 miejsce i zasłużenie spadł do B-klasy.

Spotkanie jak przystało na pojedynki derbowe było bardzo zacięte, już wcześniej zdegradowani gospodarze starali się godnie pożegnać natomiast Łomniczanie chcieli dobić rywala i zmazać plamę za jesienną porażkę w Łomnicy. W pierwszej połowie Orzeł dłużej utrzymywał się przy piłce jednak to biało-niebiescy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Najlepszą zmarnował Kaszuba który minimalnie chybił po prostym błędzie Wojciechowskiego.

Po zmianie stron Łomnica zagęściła środek pola co spowodowało spore problemy dla defensywy mysłakowiczan. Przewaga gości w tej części gry na nie wiele się zdawała gdyż szwankowała skuteczność. Wraz z upływającym czasem upływały również siły graczy Orła. Wykorzystał to Mateusz Dregan który w 88 minucie precyzyjnym strzałem znalazł drogę do siatki.