Wieczorne zwycięstwo w Borowicach

W czwartkowy wieczór rozegrane zostało sparingowe spotkanie KS Łomnica z występującą w klasie B drużyną Hotturu Borowice. W rozgrywanym przy sztucznym świetkle pojedynku lepsi okazali się biało-niebiescy pokonując gospodarzy 6:3 (3:2).

Łomniczanie od samego początku spotkania mieli przewagę nad swoim rywalem. Podopieczni Piotra Aleksiejewa wymieniali sporo podań i dłużej utrzymywali się przy piłce, zwłaszcza na swojej połowie. Gra wyglądała nieco gorzej kiedy akcja toczyła się już na połowie Hotturu, który bronił się niemal całą drużyną i odpowiadał za pomocą szybkich kontrataków. Jak się okazało taki styl gry przyniósł wymierne korzyści, bo już jeden z pierwszych kontrataków zakończył się się rzutem karnym dla gospodarzy podyktowanym za faul Wasiuka na Bredickim. Do piłki podszedł Marcin Wojno i pewnie umieścił ją w bramce Kamińskiego. Chwilę później na 2:0 podwyższył Adrian Bredicki, uderzając mocno, po ziemi, przy samym słupku bramki łomniczan. Trzeba przyznać, że prowadzenie Hotturu było niemałą niespodzianką, biorąc pod uwagę fakt iż był to dopiero drugi sparing ekipy z Borowic. Niestety dla gospodarzy biało-niebiescy zdołałi strzelić do przerwy jeszcze trzy bramki. Wykorzystując głównie błędy w komunikacji między bramkarzem a stoperami i schodziła na przerwę z podniesionymi głowami. Łupem bramkowym podzielili się Dregan który strzelił dwa gole i Ozimek.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Nadal piłką operowali goście, a Hottur wyraźnie osłabł. W związku z takim stanem rzeczy łatwo można było przewidzieć, że kolejne bramki dla biało-niebieskich są tylko kwestią czasu. Strzelanie rozpoczął aktywny tego wieczoru Mateusz Dregan w 53 minucie kompletując hat-tricka. Po chwili precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Michał Bednarz. Strzelanie łomniczan zakończył kapitan, Paweł Ślusarczyk celną główką kończac skłądną drużynową akcję. Gospodarze zdołali odpowiedzieć już tylko trafieniem Klimasa, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

HOTTUR Borowice - KS ŁOMNICA 3:6 (2:3)

bramki: Wojno, Bredicki, Klimas -  Dregan x3, Ozimek, Ślusarczyk, Bednarz

Hottur : Wawrzyniak - Buluk, Wojno, Lubojański, Wiaderny, Bredicki, Wryszcz, zawodnik testowany, Klimas, Grzesik, Raj.

Łomnica : Kamiński - Śliwiński, Wojtarowicz, Wasiuk,Makowski, Ślusarczyk, Ozimek, Bednarz, Kaszuba - Dregan, Kwoka oraz Cieniawski, Aleksiejew.