Wicelider pokonany

Pewnym zwycięstwem biało-niebieskich zakończył się niedzielny wyjazdowy mecz z Orłem Wojcieszów. Podopieczni Piotra Aleksiejewa po bramkach Radosława Wasiuka, Pawła Kostki i Damian Kaszuby wygrali z wyżej notowanym przeciwnikiem 3:1 (1:0).

Rozpoczęło się od dwóch żółtych kartek, najpierw prowadzący to spotkanie Dawid Maryszczak, nie dał wiary padającemu w polu karnym łomniczan, Dominikowi Skorupie by po chwili za faul w środkowej części oiska napomniany został Paweł Ślusarczyk. Po kwadransie o swoich walorach szybkościowych przypomniał Damian Kaszuba, który po efektownym rajdzie wyłożył piłkę do niepilnowanego Radosława Wasiuka, a ten z bliska dopełnił formalności. Po chwili prowadzenie mogło być bardziej okazałe lecz  znajdujący się w doskonałej sytuacji Ślusarczyk minimalnie chybił. Miejscowi największe zagrożenie stwarzali pod bramką Kamińskiego po stałych fragmentach gry. Jednak łomnicki goalkeeper niedawał się zaskoczyć lub z pomocą przychodzili mu koledzy wybijając m.in. piłkę z lini bramkowej.

Po zmianie stron, wyrównane spotkanie nie zmieniło swego oblicza i jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się aż do 71 minuty. Wówczas szybką i skłądną akcją popisał się Orzeł, a gola dającego wyrównanie dał Matwiejczyk. Radość była jednak niezwykle krótka gdyż po chwili to goście ponownie wyszli na prowadzenie. Mierzonym strzałem zza pola karnego popisał się rezerwowy w tym spotkaniu Paweł Kostka. Biało-niebiescy nie oddali inicjatywy i po kolejnych trzech minutach Damian Kaszuba ustalił wynik spotkania. Martwić może tylko uraz Mateusza Dregana który niestety przedwcześnie musiał opuścić boisko po starciu z jednym z obrońców Wojcieszowa.

Dzięki zwycięstwu podopieczni Piotra Aleksiejewa mają już 11 punktów przewagi nad strefą spadkową. Z awansu do klasy okręgowej natomiast cieszy się ekipa Gryfa Gryfów Śląski