Udział Orlików w jeleniogórskim turnieju

W dniu 03.12.2017 w Jeleniej Górzy na sali sportowej szkoły ZST Mechanik został rozegrany turniej Orlików organizowany przez KKS Jelenia Góra, w którym wzięły udział dwa nasze zespoły.

Turniej rozgrywał się w dwóch grupach w systemie każdy z każdym oraz później w towarzyskich meczach poza grupowych.

Drużyna KS Łomnica I wszystkie swoje cztery mecze zremisowała, mimo iż w niektórych spotkaniach mogliśmy pokusić się o zwycięstwo, ale zazwyczaj zabrakło albo szczęścia, albo zimnej krwi. Należy jednak podkreślić, że w końcu udało się nie przegrać pierwszego meczu i mamy nadzieję, że swoista "klątwa" nie będzie nas prześladować w przyszłości. Na szczególną pochwałę zasługuje mecz w wykonaniu naszych zawodników przeciwko Talentowi Bolesławiec, gdzie poziom piłkarski tego widowiska był tak dobry, że wyglądał jakby na boisku przebywali zawodnicy znacznie wyższej kategorii niż Orlik.

Nasz drugi zespół (KS Łomnica II) w swojej grupie zaliczył komplet różnych wyników, tzn. pierwszy mecz wygraliśmy, drugi zremisowaliśmy, trzeci zakończył się porażką. Chłopcy jednak mieli to szczęście że mogli rozegrać dwa towarzyskie mecze poza grupowe, z których pierwszy zakończył się remisem, a drugi zwycięstwem.

"Jestem zadowolny z naszych chłopców, zagraliśmy bardzo fajne zawody, strzelaliśmy bramki i zostawiliśmy wiele przysłowiowego potu na boisku. Cieszę się, że mamy aż kilku solidnych bramkarzy - zarówno Adek jak i Igor swoimi pięknymi paradami niejednokrotnie ratowali nas przed stratą bramki, a dodajmy, że w ostatnich meczach na bramce Adka zmienił Bilal, który również spisał się świetnie i był pewnym punktem w drużynie. Godne uwagi jest również to, że teoria przełożyła się na praktykę i cała trójka zagrała odważnie i skutecznie również na przedpolu. Jeśli chodzi o zawodników z pola to nie chciałbym wyróżniać każdego z osobna, ponieważ należy pochwalić cały zespół który ambitnie walczył w obronie ale i stwarzał sporo sytuacji bramkowych. Bardzo ważne jest dla mnie również to, że co raz częsciej budujemy akcje starając się rozgrywać piłkę już od obrony, a nie wybijać ją "na wykop do przodu". Ten turniej dał nam wiele - widać, że zamierzone treningi zaczynają przynosić efekty, ale nie ustrzegliśmy się także błędów i wiemy nad czym musimy pracować".

Składy drużyn:
KS Łomnica I - Igor Gołdon, Kacper Kapusta, Patryk Habasiński, Dawid Kasza, Dominik Wysoczański, Kamil Wiewióra, Oskar Banasiak
KS Łomnica II - Adrian Śliwiński, Oskar Tokarz, Filip Peciak, Jakub Wsół, Michał Uroda, Bilal Lozer, Oskar Łakomiec