Sparingowy pogrom w Lubaniu

W trzecim tegorocznym meczu kontrolnym biało-niebiescy mierzyli się z kolejnym przedstawicielem ligi okręgowej. Po porażce z Granitem Roztoka 4:3 (1:1) i zwycięstwie nad Olimpią Kowary 3:2 (2:1). Podopieczni Macieja Maćkowskiego zmierzyli się z 5 ekipą jeleniogórskiej okręgówki drużyną Czarnych Lwówek Śląski, gromiąc wyżej notowanego rywala aż 9:2 (0:1).

Na świetnie przygotowanej płycie boiska MOSiR w Lubaniu biało-niebiescy pomimo wielu nieobecności zagrali fantastyczne zawody. Początek meczu był wyrównany i toczył się głównie w środkowej części boiska, lecz z minuty na minutę przewaga Czarnych rosła. W 29 minucie udało, im się też wykorzystać błąd naszego bramkarza i wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Pomimo dobrych sytuacji Cieślika i Wyderkowskiego na przerwę zespoły zeszły przy wyniku 0:1.

Po zmianie stron i delikatnych korektach w składach obu drużyn do głosu doszli łomniczanie. Remis był w 49 minucie za sprawą bramki Jakuba Wyderkowskiego. Po chwili zagranie Salamona na gola zamienił Oskar Aleksiejew i zrobiło się 2:1. Prowadzenie nieco uśpiło biało-niebieskich i po kilkudziesięciu sekundach ponownie był remis. Następnie formą błysnął Mateusz Cieślik, skutecznie egzekwując rzut karny, by po chwili pokonać bramkarza po indywidualnym rajdzie. Bramka ta definitywnie podcięła skrzydła Czarnym, a kolejne ciosy zadawali biało-niebiescy. Było ich 5, dublet zaliczył Szymon Salamon i Mateusz Woś, a jedno trafienie zanotował Damian Habasiński.

Już w najbliższą sobotę o godz. 16:00 łomniczan czeka kolejny test mecz, tym razem na boisku w Świebodzicach podejmować będziemy miejscową Victorię.

Klub Sportowy ŁOMNICA - Czarni Lwówek Śląski 9:2 (0:1)