Skrzaty bez rodziców na turnieju w Mieroszowie

W sobotę 23.01.2021 nasze Skrzaty pod okiem trenera Przywary wzięły udział w intensywnym turnieju organizowanym w Mieroszowie. Turniej zgodnie z obostrzeniami został rozegrany bez udziału publiczności, w tym rodziców.

Teren jak dla nas dosyć egzotyczny, ale w tym cały urok ponieważ poza Olimpią Kowary z wszystkimi zespołami w kat. Skrzat mierzyliśmy się pierwszy raz. Wśród nich na turnieju stawiły się zespoły Górnika Wałbrzych, UKS 7ka Bielawa, AP Mieroszów, Górnika Wałbrzych Nowe Miasto, Orła Lubawka, AP Kamienna Góra i AS Krzeszów. Mecze rozgrywały się w dwóch grupach w pierwszej fazie będącej pewnym rodzajem eliminacji do kolejnej, również dwu-grupowej. Klasyfikacji nie prowadzono, każdy otrzymał pamiątkowy medal za ambitną postawę na turnieju. Nasze skrzaty zagrały przyzwoicie - posmakowaliśmy zwycięstw, remisów i porażek, więc doświadczenia z turnieju można określić mianem "kompletnych".

"Inne miejsce, obce nam zespoły, aż osiem meczy do rozegrania i dzieci z dala od rodziców - turniej zdecydowanie inny niż wszystkie dotychczas. Nasze maluchy spisały się świetnie, szczególnie pod kątem samodzielności. Każdy nabiegał się na boisku (i nie tylko) a podczas niewielkich przerw uzupełnialiśmy kalorie lub graliśmy w grę zręcznościową "łowienie ryb".

Dziękuję Łukaszowi, który wsparł mnie zarówno organizacyjnie na miejscu jak i logistycznie udostępniając miejsca w samochodzie naszym małym piłkarzom. Dziękujemy również rodzicom, którzy zaufali nam i powierzyli swoje pociechy nie widząc ich przez pół dnia. Wróciliśmy zmęczeni, ale cali, zdrowi i mam nadzieję z uśmiechami na twarzy". (Waldemar Przywara)