Równie udany turniej żaków

W niedzielę 18.06.2017 drużyna naszych Żaków wzięła udział w zaległym turnieju organizowanym przez Olimpię Kowary. Zespołów było łącznie pięć w tym trzy drużyny z Kowar, jedna z Janowic Wielkich i nasza z Łomnicy. Rozgrywki zostały przeprowadzone w systemie „każdy z każdym”.

Podobnie jak Orliki w turnieju sprzed dnia, tak też i nasi Żacy pokazali się z bardzo dobrej strony.
Podsumowanie turnieju w słowach trenera Waldemara Przywary poniżej.

„Turniej w ogólnym rozrachunku uważam za udany, szczególnie że w rozgrywkach kategorii Żak mamy małe doświadczenie z powodu małej ilości dzieci i częstych problemów ze skompletowaniem składu a tym samym wzięciu udziału w turniejach. Pierwszy mecz z wymagającym przeciwnikiem nie poszedł po naszej myśli, a naszym największym problemem jak zwykle był stres towarzyszący naszym piłkarzom podczas pierwszego spotkania turnieju (z drużyną „Kowary I” przegraliśmy 4:1). Następny mecz wygraliśmy 10:0 z drugą drużyną Kowarzan. Podobnie zakończył się nasz czwarty mecz z trzecią miejscową drużyną, gdzie wynik również był dwucyfrowy. Obydwie drużyny były właściwie zapleczem pierwszego zespołu i występowało tam wielu młodszych piłkarzy, nie mniej obowiązkiem było dla nas wygrać te mecze i tak też się stało. Na pewno poprawiło to również morale naszego zespołu, gdzie wielu zawodników strzeliło bramki.
...
Wracając jednak do naszego trzeciego meczu to naszym przeciwnikiem były Rudawy Janowice Wielkie. Mecz ten zremisowaliśmy 3-3 po dobrej grze z przodu oraz pojedynczych błędach w defensywie i błędzie sędziego (nieprzerwanie akcji przy ewidentnie wybitej piłce w aut zakończonej bramką przeciwnika). W meczu tym w naszej drużynie błyszczał Borys Kraiński, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Nie zapominajmy jednak, że dobra gra była zasługą całego zespołu.

Bardzo ciekawą formą było wybranie najlepszego strzelca turnieju, gdzie każda drużyny wystawiła swojego najskuteczniejszego piłkarza do konkursu rzutów karnych, strzelanych najlepszemu bramkarzowi turnieju (bramkarz z Kowar I). W naszej drużynie był to Michał Uroda, który w pierwszej serii jedenastek pewnym strzałem w róg bramki pokonał przeciwnika. Niestety w drugiej kolejce lepszy okazał się bramkarz i Michał został tym samym trzecim najlepszym strzelcem turnieju.

Nie ukrywam, że jestem mile zaskoczony przebiegiem turnieju, organizacją oraz poczęstunkiem którym obdarzyli nas gospodarze (ciasta, kiełbaski, napoje).
Bardzo cieszyła mnie gra praktycznie każdego zawodnika z mojej drużyny. Nie mieliśmy nominalnego bramkarza dlatego w różnych meczach stali różni chłopcy (Dominik, Oskar Ł., Jakub) i dobrze wywiązali się ze swoich obowiązków. W obronie dzielnie walczył Oskar T. jak i Dominik, który w dzisiejszym meczu zagrał praktycznie na każdej pozycji i to z dobrym skutkiem. Za rozgrywanie odpowiedzialna była Sonia, która jak zwykle rządziła w środku pola i rozprowadzała piłki do kolegów. Na skrzydłach kiwali, strzelali i podawali wymiennie Borys, Jakub, Oskar Ł. oraz Michał, który sporo czasu na boisku spędził także jako napastnik i okazał się lisem pola karnego. Nie zapominajmy również o Darku, dla którego dzisiejszy turniej był oficjalnym debiutem w zawodach i który swoimi występami na boisku bardzo pozytywnie nas wszystkich zaskoczył.”

Turniej był rozgrywany w myśl zasady „wszyscy jesteśmy zwycięzcami” i klasyfikacja końcowa nie była brana pod uwagę. Szacujemy jednak, że z osiągniętymi wynikami uplasowalibyśmy się na drugim lub trzecim miejscu na podium.