Przełamanie z Rudawami

Trzecie zwycięstwo na wiosnę odnieśli piłkarze KS Łomnica. Na własnym boisku ekipa trenera Piotra Aleksiejewa pokonała Rudawy Janowice Wielkie 3:1 (2:1), a końcowy wynik mógł być dla gospodarzy jeszcze bardziej korzystny.

Otworzył go w 21 minucie Sylwester Wilczyński, który z bliska pokonał Przemysława Śmiecha. Asystę przy tej bramce zanotował Łukasz Krupa. Kilka minut później było już 2:0 dla biało-niebieskich, bo dwójkową akcję Pawła Ślusarczyka z Damianem Kaszubą skutecznie zakończył ten ostatni. Nadzieję na dobry wynik przywrócił gościom Mateusz Młodziński zdobywając kontaktową bramkę w zamieszaniu po rzucie rożnym.
W drugiej połowie janowiaczanie starali się doprowadzić do remisu, ale nogę podstawił im Damian Butyński. Otóż zawodnik Rudaw opuszczając boisko celem dokonania zmiany z Piotrem Śmiechem, nim dotarł do bocznej linii obraził Pawła Kostkę. Pierwszy asystent sędziego Lesław Olejarczyk zwrócił na to uwagę arbitrowi głównemu i ten ukarał Butyńskiego czerwoną kartką. Grając w przewadze łomniczanie dobili rywali w 80 minucie, gdy Ślusarczyk wepchnął piłkę do bramki rywali klatką piersiową. Później jeszcze Kostka trafił piłką w słupek, nie brakowało też innych szans bramkowych dla gospodarzy.