Pogram w meczu z Czarnymi

Wysokim zwycięstwem podopiecznych Macieja Maćkowskiego zakończył się niedzielny pojedynek z drużyną Czarnych Strzyżowiec. Biało-niebiecy wygrali 7:0, do przerwy prowadząc już 3 bramkami.

Od początku meczu drużyna Czarnych zagrała bardzo defensywnie starając się skutecznie odpierać ataki gospodarzy, początkowo im się to udawał jednakże w 9 minucie gościom nie udało się przypilnować Pawła Habasińskiego, który delikatnym i precyzyjnym strzałem pokonał Sikorę, na kolejne trafienie garstka kibiców musiała poczekać pół godziny. Wtedy to dograną z prawego skrzydła piłkę, efektownym wolejem zakończył Wyderkowski. Czarni ledwo wznowili grę od środka boiska, a po chwili ponawiali czynność, Habasiński dograł do Oskara Aleksiejewa, a ten technicznym uderzeniem wyprowadził łomniczan na trzybramkową przewagę.

Po zmianie stron nie wiele się zmieniło, Czarni w dalszym ciągu grali defensywnie ograniczając się do kontrataków. W jednej z obronnych akcji nieprzepisowo powstrzymywali Mateusza Cieślika, a sam faulowany wymierzył sprawiedliwość z 11 metra. Gol na 5:0 to również sprawka Cieślika, który tym razem był bezbłędny z rzutu wolnego. Dodatkowo była to 100 bramka w tym sezonie strzelona przez biało-niebieskich, którzy nie zwalniali tempa. Na 6:0 sprytnym lobem strzelił Habasiński, a wynik meczu ustalił najskuteczniejszy strzelec ligi - Jakub Wyderkowski.