Łomnica nie sprostała Gryfowi

Wysoką porażką 4:0 (2:0) zakończył się trzeci tegoroczny test mecz podopiecznych Piotra Aleksiejewa  z występującą na co dzień w klasie okręgowej drużyną Gryfa Gryfów Śląski. Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Zgorzelcu.

Od samego początku spotkania swój styl gry narzuciła drużyna prowadzona przez Roberta Rodziewicza. Gryf dłużej utrzymywał się przy piłce i zdecydowanie składniej nią operował. Dodatkowo biało-niebiescy popełniali proste błędy i po jednym z nich już w 6 minucie wynik spotkania otworzył rewelacyjny tego dnia Baszak. Po kwadransie zrobiło się 2:0, a Cieniawskiego strzałem z 16 metra pokonał ponownie Baszak.

Po zmianie stron i zmianach w obu zespołach mecz się wyrównał. Ze strony Łomnicy największe zagrożenie pod bramką Gryfa stwarzał przymierzany do zespołu Piotr Marek. Łomniczanom udało się nawet strzelić bramkę jednak uczynił to znajdujący się na pozycji spalonej Łukasz Jaworski. Problemów ze zdobywaniem bramek nie mieli gryfowianie którzy w końcówce spotkania jeszcze dwukrotnie pokonali Kamińskiego.

KS: Cieniawski - Ślusarczyk, Uroda, Krupa, Martyniak, Bytnar, Amborski, Woś, Wilczyński, Marek, Jaworski oraz Kamiński, Koko, Toczyński, Makowski, Aleksiejew