Łomnica na autostradzie do awansu

KS Łomnica pokonała w Piechowicach Lechię 5:0, co pozwoliło jej umocnić się na prowadzeniu w grupie I jeleniogórskiej A-klasy. Zespół prowadzony przez trenera Macieja Maćkowskiego zwiększył przewagę do pięciu punktów nad drugą w tabeli Olimpią Kamienna Góra. Było to możliwe dzięki bezbramkowemu remisowi kamiennogórzan z Orłem Mysłakowice.

Mecz w Piechowicach biało-niebiescy musieli rozpocząć bez kontuzjowanego Jakuba Wyderkowskiego i Mateusza Cieślika, który w trakcie rozgrzewki zgłosił niedyspozycję. Mimo tak znacznego osłabienia formacji ofensywnych goście szybko zaczęli strzelać gole. W 19 minucie wynik otworzył Szymon Salamon, w 30 podwyższył Damian Kucharczyk. Cztery minuty później było już praktycznie po meczu, bo łomniczanie cieszyli się z trzeciego gola. Zdaniem gości zdobył go Robert Turczyk, zdaniem sędziego Michała Niemirskiego, samobójcze trafienie obciążyło konto Marcina Gurlagi.
Po zmianie stron Paweł Habasiński i Krystian Brudziński skompletowali dorobek łomniczan. Ostatniego gola podopieczni trenera Maćkowskiego zdobyli grając w osłabieniu, bowiem w 78 min. plac gry za dwie żółte kartki musiał opuścić Damian Jałgiejczuk.

Kolejny mecz KS Łomnica rozegra u siebie, a rywalem będzie dobrze spisujący się na wiosnę Włókniarz Chełmsko Śląskie (15 maja 2022, godz. 11:00), Olimpia w tym samym czasie zagra w Maciejowej z KS-em.