Kolejny krok wykonany

Kolejny komplet punktów zapisali na swoim koncie podopieczni Macieja Maćkowskiego. Na własnym obiekcie pokonali solidnie spisującą się na wiosnę drużynę Włókniarza Chełmsko Śląskie 6:3 (3:1).

Od początku do ataków ruszyli miejscowi, ich upór przełożył się na dwa trafienia powracającego do składu Mateusza Cieślika. Wszystko układało się zgodnie z założonym planem, gdy za zagranie piłki ręką w polu karnym Artura Berezowskiego podyktowany został rzut karny. Przyjezdni wykorzystali okazję, a Zeman zdobył kontaktową bramkę. Tuż przed przerwą biało-niebiescy prowadzili ponownie dwoma bramkami. A na listę strzelców wpisał się Paweł Habasiński.

Po zmianie stron Mateusz Cieślik szybko zamknął to spotkanie zdobywając kolejne dwie bramki. Szereg zmian w łomnickiej drużynie rozluźnił nieco jej szyki, co poskutkowało dwoma bramkami Schabińskiego w końcówce spotkania. Przedzielił je jeszcze gol Pawła Habasińskiego.

O tej samej godzinie w Maciejowej miejscowy KS, pokonał naszego głównego rywala w walce o awans. Dzięki takim rozstrzygnięciom biało-niebiescy mają 8 punktów przewagi na Olimpią KG. Do końca rozgrywek pozostało 5 kolejek.