Dobry występ Orlików w Piechowicach

W dniu 06.05.2018 na stadionie Lechii Piechowice, na dwóch rozstawionych boiskach został rozegrany turniej Orlików. Udział w nim wzięły dwie drużyny gospodarzy, KKS, Orlik JG, Orzeł Mysłakowice, Lotnik JS i oczywiście KS Łomnica.

"Według mnie jeden z lepszych turniejów w naszym wykonaniu. Pomimo tego, że zasłużenie wygraliśmy pięć z sześciu spotkań a minimalną porażkę zaliczyliśmy jedynie z Lechią I (być może jestem stronniczy ale wydaje mi się że kontrola gry i ilość sytuacji były po naszej stronie - oddaję natomiast to, że drużyna z Piechowic potrafiła jedną świetnie wypracowaną akcją przesądzić o losach spotkania), to ważniejsza dla mnie jest dobra gra naszych Orlików. W naszych meczach nie brakowało prostopadłych podań, gry po trójkącie, strzałów z dystansu, skutecznych dryblingów, zamykania akcji oraz budowania gry już w strefie niskiej nawet pod presją przeciwnika - co cieszy mnie najbardziej. Nasze Orliki ciągle się rozwijają i widać u nich wyraźną poprawę w wielu zachowaniach na boisku, w tym także tych taktycznych nad którymi pracowaliśmy ostatnio na treningach, a które z powodu ich młodego wieku wcale nie musiały zostać przez nich przyjęte. Muszę zatem przyznać, że gra naszego zespołu na tym turnieju była przyjemna dla oka.

Wisienką na torcie było otrzymanie przez Kamila Wiewiórę tytułu najlepszego strzelca turnieju. Jego dorobek co prawda nie miażdżył konkurencji, a w naszej drużynie strzelanie rozłożyło się na wielu zawodników - nie mniej z uwagi na to, że jego bramki były tymi decydującymi o losach meczów, jak również w jednym z nich dołożył kluczowe podanie tak też trofeum zasłużenie powędrowało w jego ręce. Nie zapominamy jednak, że ten sukces indywidualny jak i drużyny jest zasługą całego zespołu i na słowa uznania zasługuje każdy z naszych zawodników." (Waldemar Przywara)

Kadra KS Łomnica
Adrian Śliwiński, Igor Gołdon, Kacper Kapusta, Dominik Wysoczański, Dawid Kasza, Jakub Wsół, Kamil Wiewióra, Oskar Banasiak, Piotr Orman