Sparing grup mieszanych Młodzik-Trampkarz

W sobotę 17.08.2019 na boisku KS Łomnica rozegrany został sparing przedsezonowy z sąsiadującym Orłem Mysłakowice. W związku z tym, że wyjazdy wakacyjne w obydwu drużynach jeszcze dają się we znaki i żaden z trenerów nie mógł skorzystać z pełnej listy zawodników tak spotkanie zostało rozegrane w składach mieszanych trampkarzy i młodzików na pełnowymiarowym boisku 11x11.

Ostatnie treningi nieco poświęciliśmy ustawieniu aby dziś wypróbować je na boisku. Powód - chcemy wyszkolić piłkarzy którzy odnajdą się w nieco nowoczesnym systemie gry. Kluczową zmianą było przejście na grę czwórką w lini obrony w fazie bronienia oraz wykorzystanie szerzej rozstawionych środkowych obrońców pełniących rolę cofniętych rozgrywających przy wsparciu defensywnego pomocnika oraz grających wyżej i włączających się bocznych obrońców "wahadłowych". Do do tego doszła trójka środkowych pomocników grająca w trzech liniach poziomych i pionowych oraz dwaj przebojowi skrzydłowi i napastnik typu "9" i oto zagraliśmy w ustawieniu 4-3-3, z którego można wynieść wiele korzyści podczas odnalezienia się w różnych sytuacjach boiskowych.

Cel z całkiem pozytywnym skutkiem udało się zrealizować, szczególnie w pierwszej połowie meczu - druga pomimo lepszej skuteczności i kilku ciekawych zagrań wyglądało nieco bardziej chaotycznie. Nie mniej jesteśmy zadowoleni z podopiecznych, ponieważ to nadal młodzi chłopcy - nie katujemy ich taktyką, a mimo to potrafią zrozumieć kilka podstawowych założeń które przed nimi postawiliśmy.

W tym miejscu dziękujemy trenerowi Dawidowi i zespołowi Orła za przybycie i możliwość przeniesienia treningu na mecz. Tym samym wynik zachowamy dla siebie ponieważ w grupach młodzieżowych a tym bardziej w sparingu nie jest on priorytetem. Hamujemy też gorące emocje kibiców którzy uznaliby ten mecz za małe debry - o to kto rządzi na piłkarskim podwórku gminy niech martwią się seniorzy, a naszej młodzieży po prostu dajmy się szanse ogrywania się.