Podział punktów z Chojnikiem

Remisem 1:1 (0:1) zakończył się wyjazdowy pojedynek podopiecznych Piotra Aleksiejewa z drużyną Chojnika Jelenia Góra. Bramkę dla biało-niebieskich zdobył Krzysztof Rhoda.

Spotkanie ekip z dolnej części tabeli już od samego początku było bardzo wyrównane. Łomnica występująca w roli faworyta lekko przeważała ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe, które można by policzyć na palcach jednej ręki. Pierwszą dobrą okazję zmarnował Damian Kaszuba, który dostał piłkę "na nos" ale jego strzał głową pewnie wybronił Artur Richter. Co ciekawe zawodnik Chojnika występował dziś wyjątkowo w roli bramkarza. Ładną akcją zakończoną strzałem popisał się Jan Pietrzykowski ale Wojciech Kamiński zdołał odbić piłkę na rzut rożny. W końcu w 47 minucie bramkę do szatni zdobył Krzysztof Rhoda. Popularny "Docent" wygrał pojedynek w powietrzu z Arturem Richterem i głową skierował piłkę do bramki.

Po zmianie stron Chojnik odważniej ruszył do ataków. Efekt przyszedł szybko bo już kilka minut po wznowieniu gry ładnym wolejem popisał się Łukasz Charko, ale po raz kolejny dobrze interweniował Kamiński. Goście mimo kilku groźnych ataków nie potrafili podwyższyć swojego prowadzenia, a jak krucha jest zaledwie jednobramkowa przewaga przekonali się w 81 minucie. Jan Pietrzykowski otrzymał piłkę w polu karnym, umiejętnie ją przytrzymał i odegrał do Łukasza Szymczaka, a ten potężnym strzałem umieścił ją w bramce. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.