Zwycięstwo Żaków w Gryfowie

Dnia 30.12.17 w Gryfowie odbył się turniej jednej z najmłodszych grup w którym wzięła udział nasza drużyna.

"Na wstępie należy zaznaczyć, że na turniej ledwo co się zebraliśmy - część zawodników wyjechała, część była chora, a niektórzy niespodziewanie wypadli tuż przed samym turniejem. Nie mieliśmy też nominalnego bramkarza i naszej bramki musiał strzec zawodnik z pola. W związku z powyższym nie mieliśmy wielkich oczekiwań co do tego turnieju jednak mimo przeciwności losu udało nam się zająć 1 MIEJSCE.

Grupę przeszliśmy jak burza pokonując wszystkie zespoły (Mirsk, Gryfów, Olszynę i Jeżów Sudecki). Jak można się domyśleć trudniej zrobiło się podczas półfinału w którym zwyciężyliśmy drużynę z Lubania jedną bramkę i kilkukrotnie z wielkim poświęcenim naszych obrońcow ratując się od straty bramek. W finale przyszło nam się mierzyć z mocną drużyną Karkonoszy, która będąc szczerym stworzyła więcej okazji strzeleckich niż my - co jak przypuszczam było spowodowane stresem naszych mluchów, które pierwszy raz w swoim życiu zagrały w finale. Wielką wolą walki wytrzymaliśmy ataki przeciwnika oraz wyprowadziliśmy dwie dobre kontry, jednak mecz zakończył się bezbramkowym remisem i o złotym medalu zadecydowały rzuty karne. Pierwszy trafił Jakub , a ostatni w finałowej kolejce Sonia co wystarczyło aby okazać się lepszymi w tym konkursie oraz najlepszymi w końcowej klasyfikacji.

Należy pochwalić cały zespół, na czele z Filipem który z konieczności stanął na bramce i rozegrał fenomenalne zawody oraz Kubą który zdobył tytuł króla strzelców. Mamy nadzieję, że doda nam to wszystkim dodatkowej motywacji, aby móc dalej jak najlepiej się rozwijać" (Waldemar Przywara).