Wątpliwa pogoda nie przeszkodziła w piłkarskim festynie w Łomnicy

W sobotnie południe na obiekcie KS Łomnica rozpoczął się sportowy festyn który był świetną okazją do rywalizacji najmłodszych adeptów piłki nożnej w dwóch kategoriach - skrzat i żak.

Na wstępie dziękujemy wszystkim którzy dołożyli cegiełkę do tego wydarzenia. Dziękujemy panu Wójtowi Gminy Mysłakowice za obecność oraz przekazanie ze swojej strony pamiątek dla wszystkich obecnych piłkarzy. Dziękujemy firmie Jelenia Plast i innym doraźnym dobroczyńcom którzy wsparli nas zarówno finansowo jak i rzeczowo. Dziękujemy rodzicom, którzy dziś oprócz jak zwykle fantastycznego dopingu pomogli w sprawach organizacyjnych, obsłudze oraz przyniesieniu smakołyków, w tym przepysznych ciast. Dziękujemy również naszym nadal nastoletnim graczom: Dominikowi, Patrykowi i Arkowi którzy dziś wcielili się w nieco inną rolę na boisku i sędziowali zawody młodszym kolegom. Dziękujemy również tym niewymienionym, którzy pomogli nam w każdy możliwy sposób.

Co do rozgrywek - to te odbyły się na trzech rozstawionych boiskach. Dwa z nich zagospodarowały Skrzaty, trzecie z nieco większymi bramkami wykorzystały Żaki.

Dla wielu Skrzatów był to pierwszy turniej w życiu i jesteśmy przekonani, że nie ostatni. Podopieczni Waldemara Przywary zostali podzieleni na dwa zespoły i rywalizowały z drużynami Chojnika, Karkonoszy Jelenia Góra oraz dwoma zespołami Lotnika Jeżów Sudecki. Jak twierdzi trener - jest dumny ze wszystkich swoich zawodników, gdyż Ci pozostawili wiele serca na boisku a każdy z jego zespołów zdobywał sporo bramek. Podobnie zresztą jak inne drużyny co spowodowało, że turniej dla przeciętnego widza na pewno nie był nudny. Większość naszej drużyny to nowi zawodnicy którzy dołączyli tego lata wraz z rozpoczęciem sezonu - co nie dziwi wśród 5cio i 6cio latków - jednak dziś po odrobinie stresu w pierwszych spotkaniach rozkręcali się z meczu na mecz i pokazywali na co ich stać. Na naszych dwóch "weteranów z rocznika 2014" jak zwykle można było liczyć i Ci także stanęli na wysokości zadania.

Nasze Żaki również rywalizowały wśród łącznie sześciu zespołów. Trener Robert Turczyk także podzielił swój zespół na dwie ekipy, mierzące się z Lotnikiem Jeżów Sudecki, Budowlanymi Wojcieszów, Pogonią Świerzawa oraz Lechią Piechowice. Ci nieco starsi koledzy swoimi poczynaniami również dostarczyli wiele emocji wszystkim zgromadzonym. Podczas turnieju drużyny stawiały raczej na ofensywę dlatego i na tej arenie padło sporo goli. Trener łomnickich Żaków także był zadowolony ze swoich podopiecznych, a dziś otrzymał jeszcze lepszy obraz tego co na treningach było wypracowane niemal do perfekcji, a nad czym należy popracować podczas kolejnych zajęć.

Niewątpliwie jedną z atrakcji poza boiskowych był nasz kramik, gdzie można było otrzymać losy i wygrać większą czy mniejszą pamiątkę. Na rozstawionych stołach znajdował się różnego rodzaju poczęstunek, w tym wspomniane przepyszne wypieki, którymi rodzice i dzieci mogły uzupełniać spalone kalorie.

Młodzi piłkarze i piłkarki za dzielną postawę na boisku otrzymali pamiątkowe medale, turniej zakończyli z uśmiechami na twarzach co dla nas jest największą miarą zwycięstwa.

Wydarzenie w Łomnicy zostało upamiętnione m.in. przez naszą niezawodną panią Asię, w związku z czym zachęcamy do oględzin udostępnionej poniżej w linku fotorelacji.