Turniej Żaków w Jeżowie Sudeckim

Dnia 17.02.2018 podopieczni trenera Waldemara Przywary wzięli udział w turnieju organizowanym przez Lotnik Jeżów Sudecki. W turnieju udział wzięło łącznie dziesięć zespołów, podzielonych na dwie grupy. Nasz zespół mierzył się kolejno z takimi drużynami jak: Lotnik I, Rudawy Janowice Wielkie, Pogoń Wleń oraz FA Lwówek Śląski.

Dwa pierwsze mecze zakończyły się jednobramkową porażką, dwa kolejne zwycięstwem 1:0 oraz 2:0. Zmagania zakończyliśmy na trzecim miejscu w grupie i w meczu o piąte miejsce przyszło nam się mierzyć z zespołem z Lubania. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis po czym przeszliśmy do wykonywania „rzutów karnych”. Forma tego konkursu było inna niż można było się tego spodziewać, ponieważ zamiast bezpośredniego strzału na bramkę z określonego punktu zdobycie gola polegało na wykończeniu sytuacji „sam na sam” z bramkarzem. Aby wyłonić zwycięzcę musiało odbyć się łącznie 9 serii, podczas których skuteczność obydwu zespołów nie była najlepsza. Po bardzo emocjonującej rywalizacji, minimalnie lepsza okazała się drużyna z Lubania, a my zakończyliśmy udział w turnieju na miejscu szóstym.