Świetny występ młodszych Skrzatów

Dnia 16.12.2018 na hali widowiskowo-sportowej przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze został rozegrany turniej Skrzat. Był on o tyle wyjątkowy, gdyż tym razem skład był dobierany od najmłodszego zawodnika.

"Dla mnie strzał w dziesiątkę. Turniejów w kategorii Skrzat z racji wieku jest organizowanych mało i nie obejmuje ich harmonogram rozgrywek OZPN tylko są to sporadyczne mini-turnieje lub festyny. Jest to oczywiście normalnie bo mówimy o przedszkolakach. Nie mniej w tych turniejach rywalizują z reguły chłopcy z wiodącego rocznika, czyli obecnie sześciolatki i powiedzmy sobie szczerze - chłopcy młodsi i tacy którzy dopiero podjęli się treningów nie mają większych szans na podjęcie z nimi walki. Ten turniej wyjątkowo był przewidziany dla grupy naborowej Skrzatów i największych (najstarszych) gwiazdorów wszystkie drużyny zostawiły w domach. Efekty tego były tylko pozytywne. Po pierwsze wielka radość z możliwości gry najmłodszych, którzy odwdzięczali się pełnym zaangażowaniem. Po drugie na tle rówieśników eksplodowały talenty, które dotychczas podczas gry ze starszymi i silniejszymi były przyćmione.
Jedyne czego żałuję, to fakt że nie mieliśmy okazji rozegrać podobnego turnieju w zeszłym roku, podczas gdy w naszych nowo powstałych skrzatach dominował rocznik młodszy, który rywalizując z reguły starszymi od siebie nie miał szans na podjęcie z nimi walki - na szczęście chłopcy twardo trenowali i dziś posiadam stabilną grupę.

Uważam, że dziś ważniejsze od wyniku były zebrane doświadczenia, świetna zabawa i możliwość podjęcia pierwszej walki dla wielu młodych adeptów piłki nożnej, dlatego pozwolę sobie nie klasyfikować końcowego zestawienia. Nasz zespół pomimo trudności z zebraniem składu (z powodu różnych przyczyn wykruszyło się ok. 4 zawodników tuż przed zbiórką) zachwycił nie tylko mnie i dodał pozytywny zastrzyk energii i motywacji do dalszej pracy nad rozwojem zawodników z kategorii Skrzat oraz pozostałych grup młodzieżowych w Klubie Sportowym Łomnica.

Jeśli chodzi o organizację to również słowa uznania należą się piłkarskiemu przedszkolu KS Karkonosze, które bardzo sprawnie przeprowadziły dzisiejsze rozgrywki. Organizator zadbał o to aby mecze toczyły się w duchu fair-play, a zespoły za piękną grę i wolę walki otrzymały medale. Małe upominki w postaci maskotek otrzymali również najmłodsi zawodnicy drużyn i w naszym przypadku był to czteroletni Antek" (Waldemar Przywara).