Sparingowe zwycięstwo z Orłem Lubawka

Łomniczanie mają patent na drużyny z wałbrzyskiej okręgówki. Po styczniowym zwycięstwie nad Victorią Świebodzice teraz podopieczni Piotra Aleksiejewa pokonali drużynę Orła Lubawka 1:0 (0:0). Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Świebodzicach

W spotkanie lepiej weszli zawodnicy z Lubawki którzy już w 6 minucie obili poprzeczkę łomnickiej bramki. Biało-niebiescy obudzili się z letargu dopiero w 35 minucie kiedy to przejęli inicjatywę na boisku i już po chwili po indywidualnej akcji Wilczyńskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Do przerwy mieliśmy podwójny remis 0:0 na boisku i 1:1 w poprzeczkach.

Po zmianie stron podopieczni Piotra Aleksiejewa zdominowali środek boiska i to przełożyło się na groźne sytuację w polu karnym lubawian. Po raz pierwszy do bramki w 65 minucie trafił Ślusarczyk, jednak znajdował się na pozycji spalonej i gol ten nie został słusznie uznany. Co się nie udało wcześniej, stało się 120 sekund później. Faulowany w szesnastce Orła był Kaszuba, który sam skutecznie wykorzystał jedenastkę. W końcówce wynik mógł zostać podwyższony jednakże zarówno Maran jak i Kaszuba nie byli w stanie skutecznie sfinalizować swoich akcji.

KS Łomnica: zaw. testowany - Wojtarowicz, Sowa, Wilczyński, Podhorodecki, Ślusarczyk, Przywara, Habasiński, Kaszuba, Woś, Rhoda oraz Maran, Zych.