Skrzaty rywalizowały w Piechowicach podczas Dnia Młodego Piłkarza.

W sobotnie popołudnie na orliku w Piechowicach odbył się turniej najmłodszej funkcjonującej w świecie piłki kategorii piłkarskiej. W turnieju udział wzięły m.in. takie zespoły jak KS Karkonosze, Lechia Piechowice, Szklarska Poręba, AP Chojnik Jelenia Góra i oczywiście zespół trenera Waldemara Przywary.

"Jak dla mnie jeden z lepszych turniejów w kategorii Skrzat na jakich miałem okazji być z drużyną, nie wspominając o pogodzie która niesamowicie dopisała tego dnia (jak mówi zaprzyjaźniony trener Karkonoszy - był tu siódmy raz i bez względu na termin turniej zawsze wypadał dobrze a pogoda była świetna). Plac gry dobrze zorganizowany, atmosfera przyjazna wszystkim zebranym, zacięta rywalizacja i poczęstunek dla wszystkich zawodników to jedne z tych rzeczy który sprawiły, że wracaliśmy do domów zmęczeni ale z uśmiechami na twarzach.

Jeśli chodzi o rozgrywki to toczyły się one w systemie "każdy z każdym". Skorzystałem z okazji, że mogłem wystawić dwie drużyny i te podzieliłem na grupę która trenuje ze mną co najmniej od kilku miesięcy i tą w której w większości występowali zawodnicy którzy dołączyli do nas w tym sezonie i młodsi z rocznika 2013 i 2014. Jestem zachwycony tym co nasze zespoły zaprezentowały na boisku.
Zespół pierwszy w Piechowicach zebrał żniwa porażek z poprzedniego sezonu, kiedy to jako jedna z najmłodszych wtedy grup zbieraliśmy doświadczenie ale ambitnie trenowaliśmy dalej i dziś wypadliśmy wg mnie rewelacyjnie. Wszyscy jesteśmy zwycięzcami dlatego pozwolę sobie nie klasyfikować zespołów, jednak ogromnie cieszę się, że gołym okiem widać postępy jakie poczyniliśmy. Co prawda nie zwycięstwa i bramki a dobra gra mówi o jakości zespołu w tej kategorii jednak zwrócę uwagę na to, że każdy z trójki zawodników która jest ze mną od początku gdy tworzyliśmy grupę skrzat w Łomnicy dziś na turnieju zdobywał po kilkanaście bramek.
Z drugiej grupy jestem zadowolony równie mocno, ponieważ nowi i młodsi piłkarze dali z siebie wiele na boisku pomimo tego, że niejednokrotnie mierzyli się z silnym przeciwnikiem z wiodącego rocznika 2012. Długa droga jeszcze przed nami, ale na to maluchy mają jeszcze czas, a zaangażowanie i potencjał jaki dostrzegłem podczas tego turnieju na prawdę dobrze wróży na przyszłość.

Zachęcam do obejrzenia udostępnionego przez portal "24jgora" video, które w kilku słowach przedstawia Dzień Młodego Piłkarza w Piechowicach. Znajdziecie w nim jedną z bramkowych akcji naszego zespołu oraz kilka moich słów o turnieju wyciętych (niestety) z obszerniejszego wywiadu który udzieliłem (link poniżej)" (Waldemar Przywara)