Remis i porażka na zakończenie sezonu

Remisem z Lechią Piechowice 1:1 (0:0) i porażką z Piastem Bolków 2:1 (1:0) zakończyli sezon podopieczni Piotra Aleksiejewa. Mimo nikłej zdobyczy punktowej w ostatnich meczach sezonu udało sie utrzymać 5 lokatę w ligowej tabeli na koniec sezonu 2016/2017.

Dużo niepotrzebnych nerwów, dwa gole i nudna pierwsza połowa, tak w skrócie można opisać mecz Łomnicy z Lechią Piechowice. Do przerwy kilkudziesięciu kibiców nie oglądało goli. Pierwszą bramkę na początku drugiej połowy zdobył Tomasz Sobolewski, który precyzyjnym strzałem wykończył składną kontrę Dominika Pietrzykowskiego i Radosława Paradowskiego. Gospodarze szybko wyrównali, po tym jak Dawid Walczak odbił ręką pikę we własnym polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Sławomir Bytnar, radość biało-niebieskich była tym większa, iż mieli okazję zrobić kołyskę dla syna Łukasza Krupy, Ksawergo, który urodził się kilka dni temu. Gratulacje dla rodziców!
Później mało było futbolu, więcej przepychanek. Na szczęście sędziemu Rafałowi Bancewiczowi udało się uspokoić temperamenty graczy obu ekip i obeszło się bez czerwonych kartek.

Do Bolkowa łomniczanie pojechali zaledwie w 12 osobowym składzie lecz mimo to zaprezentowali się dobrze. Strachu miejscowym już w 2 minucie napędził Kostka. Jednakże piłka po jego uderzeniu trafiła tylko w słupek bramki Bielicza. Chwilę przed przerwą i niestety skutecznie odpowiedział Korendał. Po zmianie stron gracze Piasta szybko podwyższyli wynik spotkania. Nie załamało to jednak biało-niebieskich. Kontaktowego gola po zamieszaniu pod bramką Piasta zaliczył Marcel Podhorodecki dla którego było to premierowe trafienie. Mimo wielkich chęci biało-niebieskich rezultatu nie udało się zmienić.