Porażka na inauguracje ligi

Od porażki w meczu z Woskarem Szklarska Poręba ligowy sezon rozpoczeli podopieczni Piotra Aleksiejewa. W Wojcieszycach biało-niebiescy przegrali 4:2 (2:0).

Spotkanie fantastycznie rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 6. minucie rzut karny skutecznie egzekwował Turczyk. Trzy minuty później było już 2:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Dawid Klimek. W końcu do głosu doszła także Łomnica. Dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem fatalnie zmarnował Damian Kaszuba i zamiast remisu, goście wciąż musieli gonić wynik. Przed totalną katastrofą uchronił swój zespół Wojciech Kamiński, który w świetnym stylu wybronił strzał głową Damiana Kucharczyka.

Początek drugiej części gry zwiastował jeszcze większe emocje. W 63 minucie bramkę kontaktową po podaniu Aleksiejewa strzelił Sylwester Wilczyński. Woskar odpowiedział sytuacją sam na sam Kucharczyka ale ten podobnie jak Kaszuba uderzył wprost w bramkarza. W 82 minucie po dośrodkowaniu Kotarby z rzutu wolnego, piękną bramkę wolejem zdobył Damian Kucharczyk. Osiem minut później głupi błąd bramkarza Woskaru Damiana Wójcika, który wdał się w pyskówkę z trenerami gości, kosztował Woskar bramkę i sporo nerwów w końcówce. Sprokurowany przez niego rzut wolny na bramkę zamienił Piotr Aleksiejew. W 91 minucie Sebastian Kocot wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem i ze spokojem skierował piłkę do pustej bramki ustalając tym samym wynik spotkania.