Pogrom Włókniarza na inaugurację

Wysokie i okazałe zwycięstwo na rozpoczęcie rundy wiosennej zanotowali biało-niebiescy. Podopieczni Macieja Maćkowskiego na własnym obiekcie wysoko rozgromili 7 zespół ligowej tabeli – Włókniarza Chełmsko Śląskie aż 9:0 (5:0).

Przyjezdni tylko w pierwszych minutach byli równorzędnym rywalem dla miejscowych, zaskoczyli łomniczan wysokim pressingiem. Jednak już w 7 minucie wynik spotkania otworzył Paweł Habasiński. Po chwili faulowany był Cieślik, początkowo sędzina wskazała na wapno jednak po konsultacji z asystentem zmieniła zdanie i przyznała gospodarzom rzut wolny tuż zza pola karnego. Takiej okazji nie zmarnował sam poszkodowany pewnie pokonując bramkarza gości. Ozdobą spotkania była akcja z 22 minuty. Wtedy to Paweł Habasiński zabawił się z dwom obrońcami Włókniarza i bez większych problemów pokonał bezradnego Stawiarza. Wynik mógł podwyższyć debiutujący w łomnickich barwach Łukasz Żukowski jednak piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce. Więcej precyzji mieli za to Maciej Zyner (obchodzący tego dnia urodziny) i Mateusz Cieślik. Do przerwy 5:0.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił biało-niebiescy przeprowadzali zmiany i zdobywali kolejne bramki. Licznik zatrzymał się na 9. Dublet do swojego konta dopisał Paweł Habasiński, gola dołożył Cieślik oraz rezerwowy tego dnia Wyderkowski. Ten ostatni mógł się nawet pokusić o dublet jednak piłka po jego uderzeniu trafiła tylko w słupek.

Oprócz Łukasza Żukowskiego w naszej drużynie zadebiutował również nasz wychowanego który ostatnie lata związany był z drużyną Bobry Wojanów – Damian Jałgiejczuk.

Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają już 1 maja w Wojcieszowie, gdzie o godz. 14:00 zmierzą się z drużyną Orła.