Pierwszy w sezonie 2018/19 turniej Żak

W niedzielę 09.09.18 na boisku na terenie Paulinum w Jeleniej Górze został rozegrany turniej, w którym udział wzięły nasze Żaki. Swoich podopiecznych pierwszy raz miał okazję poprowadzić nowy trener grup młodzieżowych naszego klubu - Robert Turczyk.

Na stadionie na co dzień należącym do KKS rozstawiono łącznie trzy adekwatne do kategorii Żak boiska na których równolegle toczyły się poszczególne mecze w grupach. W zależności od zajętych miejsc dalej została utworzona kolejna faza rozgrywek, dzięki czemu nasz zespół stoczył łącznie pięć pojedynków. Trzy z nich przegraliśmy, w dwóch udało się zwyciężyć (lista wyników poniżej). Jednak jak wszyscy doskonale wiemy największym sukcesem w tej kategorii jest zbieranie doświadczenia z rozgrywek, a te były jak twierdzi trener Robert bardzo owocne. Pomimo tego, że na początku nasi zawodnicy byli nieco onieśmieleni udziałem w turnieju, tak rozkręcali się z minuty na minutę i wszyscy jesteśmy dumni z poczynań na boisku naszej drużyny. Warto zauważyć, że w zespole występowali zawodnicy dla których był to pierwszy turniej w życiu, a skład był bardzo młody i większość występujących zawodników pochodziło z młodszego w tej kategorii rocznika 2011.

Lotnik I - KS Łomnica 6-0
Karkonosze II - KS Łomnica 3-1