Nasza młodzież zakończyła sezon 2017/18

W dniu 23.06.18 na boisku Klubu Sportowego Łomnica, odbyło się zakończenie wszystkich grup młodzieżowych zaczynając od skrzata, kończąc na juniorze młodszym.

Spotkanie miało charakter sportowo-towarzyski. Zgromadzone dzieci miały okazję przeżywać wielkie emocje towarzyszące konkursom piłkarskim, w których rywalizowaliśmy w dwóch grupach pod okiem trenera Waldemara Przywary. Wszyscy otrzymali nagrody jednak pierwszeństwo wyboru ze "skrzyni skarbów" zależało od tego, które miejsce w klasyfikacji zajął dany zawodnik. Nasi najmłodsi zdobywali punkty w czterech konkurencjach - tor przeszkód bez piłki, rzuty karne, sam na sam z bramkarzem oraz piłkarskie kręgle. Rywalizacja maluchów była bardzo zacięta, a końcowa klasyfikacja zawodników stykowa. Pierwsze miejsce pomimo noszonego na ręce gipsu zajął Błażej Wilczyński, którego ostatnia przerwa w treningach piłkarskich najwyraźniej zmotywowała najmocniej ze wszystkich naszych małych piłkarzy. Jeśli chodzi o grupy starszych to rozegraliśmy własną, nieco zapożyczoną wersję Turbo-kozaka. Liczna grupa zawodników walczyła o jak najlepsze punktacje w znanym nam z Canal+ konkurencjach, w tym tych najbardziej atrakcyjnych jak m.in: "karny w ciemno", "strzał z rzutu rożnego", "połówka" czy "nie kręć, że strzelisz". W tej kategorii tryumfatorem okazał się Adam Bałuczyński. Po konkursach przeszliśmy do rozegrania mini-meczy z udziałem najpierw maluchów, później naszej młodzieży. W obydwu przypadkach były to piłkarsko dobre mecze, co świetnie wróży na przyszły sezon piłkarskich zmagań.
W międzyczasie piekliśmy kiełbaski, zajadaliśmy się smakołykami a pragnienie gasiliśmy chłodnymi napojami.

"Jeśli chodzi o zakończenie to przebiegało ono w luźnej atmosferze i uważam, że każdy znalazł coś dla siebie. Były konkursy i zabawy, nagrody dla wszystkich, ale i odrobina rywalizacji. Spotkania kończyliśmy towarzyskimi meczami a głodne brzuchy zapełnialiśmy kiełbaskami z grilla i innymi przysmakami. To co najważniejsze to fakt, że robiliśmy to dla naszych dzieci, które dopisały dobrą frekwencją podczas tego wydarzenia.

Uważam, że w tym miejscu należy podziękować wszystkim tym którzy przyczynili się do tego wydarzenia, trenerom, zarządowi, jak również rodzicom bez których nie byłoby tego wszystkiego.

Ze swojej strony chciałbym jeszcze raz podziękować tym ostatnim, którzy wyróżnili mnie nietypowym prezentem w postaci pucharu i medalu dla "trenera roku". Teraz kiedy emocje już opadły (podczas przekazania upominku byłem zaskoczony, aby nie powiedzieć zamurowany) śmiało mogę powiedzieć, że jest to największe osiągnięcie, które zdobyłem w swojej różnorakiej przygodzie ze sportem. Dla mnie osobiście jest o wiele cenniejsze niż zdobywanie medali czy wyróżnień jako sportowiec-amator, ponieważ trafia do mnie od wspaniałych ludzi a nie suchych statystyk. Cieszy mnie to tym bardziej, ponieważ świadczy o zaufaniu jakim darzą mnie rodzice i ich dzieci będące jednocześnie moimi zawodnikami. Uważam , że jest to nasz wspólny sukces, gdyż bez Was nie byłoby tego wszystkiego, a grupy z którymi mam przyjemność pracować wykazują pełne zaangażowanie i poświęcenie. Dzięki temu pokazujemy, że w niewielkiej miejscowości jaką jest Łomnica, kultywowanie pasji piłkarskiej jest możliwe i uważam, że osiąga na prawdę wysoki poziom. Jeszcze raz dziękuję i w pełni zmotywowany przypominam, że nie odpuszczamy i widzimy się w najbliższym czasie na treningach." (Waldemar Przywara).