Młodziki zakończyły swój udział w rundzie zwycięstwem z Orłem Wojcieszów.

Dnia 03.11.2018 na boisku Klubu Sportowego Łomnica został rozegrany mecz młodzików, który dla podopiecznych Waldemara Przywary był ostatnim ligowym spotkaniem w rundzie jesiennej sezonu 2018/19. Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 4-2. Bramki zdobywali Patryk Habasiński po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Kamil Wiewióra (x2) z zakończenia zbudowanych akcji drużynowych oraz Kamil Nowakowski z rzutu wolnego.

"Mecz zdecydowanie nienależący do łatwych z wielu powodów. Po strzelonej na 1-0 bramce z pierwszej połowy, w drugiej pierwsi straciliśmy dwa gole i przy stanie 1-2 przez chwilę grało nam się ciężko, ponieważ w nasze szyki wdarła się niepotrzebna panika. Na szczęście chłopcy zareagowali dobrze na moje sugestie o tym, że mamy jeszcze trochę czasu i należy grać w swoim stylu po czym uspokoili swoją grę a ta znowu zaczęła nam się kleić. Ponowne utrzymywanie się przy piłce, mądre rozgrywanie, kreatywność i nacisk na ofensywę przyniosły efekt. Do tego doszła pełna motywacja każdego zawodnika co nie mogło zakończyć się inaczej niż zdobywaniem bramek. W rezultacie zdobyliśmy ich jeszcze trzy i cieszyliśmy się ze zwycięstwa 4-2.

Podsumowując - dzisiejszy mecz pokazał, że stykowe prowadzenie (jednej jak i drugiej drużyny) może łatwo się zemścić. Sąsiadujący w tabeli Orzeł Wojcieszów postawił trudne warunki dzięki czemu jestem zachwycony tym pojedynkiem, i mimo że wielu nazwie mnie szalonym - cieszę się że mieliśmy pewne problemy na boisku. Nie można odmówić ładnej gry naszym zawodnikom, bo technicznie ponownie prezentowaliśmy się dobrze. Tym razem doszło jednak do tego, że znaleźliśmy się w bardzo trudnym momencie na boisku na który po chwili chaosu udało się zareagować we właściwy sposób. Skupienie, próba gry w swoim dobrym stylu oraz charakter, chęć zwycięstwa i pełne zaangażowanie dziś było tym czego na początku sezonu zabrakło w meczach z Piechowicami czy Marciszowem. Nie wynik, a umiejętności gry zawodników oraz ich właściwe reakcje i decyzje weryfikują poziom drużyny - wg mnie ten egzamin zaliczyliśmy piątkę. Ten mecz na pewno dobrze wpłynie na rozwój naszych chłopców, gdyż daje nam znacznie więcej doświadczenia niż jednostronne zwycięstwa.

Tym samym runda jesienna naszych młodzików dobiega końca. Nie jesteśmy jeszcze pewni na którym miejscu zakończymy zmagania ponieważ nasi przeciwnicy grają jeszcze ze sobą mecze zaległe. W tej chwili jesteśmy na podium, ale czy się na nim utrzymamy zależy od wyników innych drużyn.
Zmieniamy nieco charakter zajęć, ale nadal zostajemy w treningu - w miarę możliwości jak najdłużej na orliku. Za tydzień starsza grupa trampkarz gra swój ostatni mecz na który na pewno oddeleguję kilku swoich graczy. Planuję też małe spotkanie z zawodnikami w ramach podsumowania rudny oraz odrobiny zabawy i relaksu". (Waldemar Przywara)