Lider wygrywa w Łomnicy

Na inaugurację piłkarskiej wiosny do Łomnicy zawitał lider tabeli Orzeł Wojcieszów. Po ciekawym spotkaniu przyjezdni dzięki zwycięstwu 0:1 (0:0) z trudnego terenu wywieźli trzy punkty. Jedyna bramka padła po dyskusyjnym rzucie karnym którego na gola w 72 minucie zamienił Horodyski.

Piękna wiosenna aura w niedzielne popołudnie sprawiła iż inauguracje ligowej wiosny w Łomnicy obejrzało prawie 200 kibiców. Piłkarze obu ekip początkowo grali zachowawczo starając się przede wszystkim nie popełnić błędu w defensywie. Pierszą dogodną okazję biało-niebiescy mieli w 9 minucie wówczas prostopadłe zagranie Bytnara padło łupem Kaszuby. Ten ostatni jednak uderzył zbyt lekko i piłka nie sprawiła większych problemów Nowakowi. Goalkeeper Orła po chwili po raz kolejny musiał interweniować gdy po rzucie rożnym groźnie główkował jeden z łomniczan. Później swoje okazje miał lider. Najpierw obity został prawy słupek bramki Szaciłły, a po chwili łomnicki goalkeeper sparował piłkę na lewy. Do przerwy bez goli.

Po zmianie stron drużyna przyjezdnych przejęła inicjatywę jednakże nie wiele z tego wynikało bo łomnicka defensywa spisywała się tego dnia bez zarzutu. Główne zagrożenie pod obiema bramkami było po stałych fragmentach gry. W 72 minucie doszło w polu karnym biało-niebieskich teatralnie padł doświadczony Dariusz Nowak, zrobił to na tyle sprytnie że prowadzący to spotkanie Janusz Stefański wskazał na wapno. Gola na wagę trzech punktów jak się później okazało strzelił Horodyski.