Falstart

Falstart

Z niezbyt wesołymi minami z Wojcieszowa wracali łomniczanie. Podopieczni Sławomira Celta na inaugurację przegrali z tamtejszym Orłem 2:0 (1:0). Z pewnością do udanych nie zapisze tego występu Jakub Cieniawski, który miał swój udział przy obu straconych bramkach.

Od samego początku spotkania na boisku było zdecydowanie nerwowo. Nerwowość w szeregach biało-niebieskich przekładała się na brak dokładności, chaotyczne zagrania i nie do końca zrozumiałe wybory. Mimo to podopieczni Sławomira Celta sprawiali nieco lepsze wrażenie. Głośniej na trybunach zrobiło się w 15 minucie kiedy to po strzale Horodyskiego z rzutu wolnego fatalnie interweniował Cieniawski, a futbolówka wpadła do bramki. W rewanżu groźnie strzelał Kucharczyk jednak zarówno jego jaki i pozostałych łomniczan skutecznie zatrzymał doświadczony Miturski.

Po zmianie stron w pierwszym kwadransie byliśmy świadkami ogromnej dominacji przyjezdych którzy tylko na sekundy opuszczali połowę bronioną przez Orła.Nie wykorzystane sytuacje zemściły się w 60 minucie gdy na 2:0 celną główką zamknął dośrodkowanie z prawego skrzydła Skorupa. Kolejne pół godziny to mozolne próby biało-niebieskich chcących odwrócić losy tego meczu. Niestety defensywa Wojcieszowa w tym dniu była nie do sforsowania, a gdy popełniała błąd z pomocą przychodziło szczęście (poprzeczka po strzale Kucharczyka)