Dregan zapewnił wygraną

Coraz bliżej zapewnienia utrzymania w A-klasie są piłkarze KS Łomnica. Zespół trenera Piotra Aleksiejewa nie dał sobie odebrać punktów w niedzielę i po zaciętym meczu pokonał Włókniarza Chełmsko Śląskie 2:1 (2:0).

Na 1:0 po kwadransie trafił Mateusz Dregan. Były zawodnik Olimpii Kowary uderzył z dystansu, piłkę podbił jeden z rywali i ta wpadła nad bramkarzem gości do sieci. W 23 minucie ponownie Dregan ucieszył łomnickich fanów, tym razem ograł golkipera i z niemal zerowego kąta zmieścił piłkę w bramce Włókniarza. Bardzo dobrze grającym zawodnikom gospodarzy nieoczekiwanie podciął skrzydła ich zawodnik. Paweł Kostka - bo o nim mowa - w 39 minucie za idiotyczne zachowanie dostał drugą żółtą kartkę i sędzia Zbigniew Mateuszów nie czuły na błagania jego kolegów odesłał go do szatni.

Mimo osłabienia Łomnica obroniła wynik, gdyż gości stać było tylko na bramkę kontaktową. Zdobył ją w zamieszaniu podbramkowym Nowak i choć chełmszczanie mieli jeszcze kwadrans na doprowadzenia do wyrównania, sztuki tej nie udało im się dokonać.