Dobry występ żaków

W sobotę 25.02.2017 biało-niebiescy wzięli udział w turnieju kategorii „Żak”, który został rozegrany na sali sportowej przy szkole „Mechanik” w Jeleniej Górze. W turnieju rywalizowało 6 zespołów.

Podczas zawodów nasza drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony - szczególnie, że był to pierwszy oficjalny turniej w tej kategorii wiekowej w tym roku, w którym wzięliśmy udział. Trener Waldemar Przywara nie mógł skorzystać ze wszystkich swoich podopiecznych, nie mając przy tym nominalnego bramkarza. Nie przeszkodziło to jednak naszym pociechom zagrać kilku bardzo ciekawych spotkań z wymagającymi przeciwnikami.

Trener podsumowuje występ Żaków kilkoma zdaniami:
„Oprócz nielicznych zawodników których podbieram do Orlików to de facto nie mieliśmy zbyt dużego doświadczenia przed tym turniejem, ponieważ w tym roku pierwszy raz wystąpiliśmy na rozgrywkach dedykowanym wyłącznie Żakom. Mimo to zagraliśmy bardzo dobre zawody i naprawdę jestem zadowolony z drużyny. Wydawać by się mogło, że jesteśmy skazani na pożarcie przez przeciwników, a wcale tak nie było. Z faworyzowanym Mirskiem zremisowaliśmy 0-0, przegraliśmy z agresywnie grającymi Karkonoszami, po drodze zaliczyliśmy kolejne remisy z KKS Jelenia Góra oraz Bobrem Marciszów, by na koniec zwyciężyć z mocnym Bolesławcem po fenomenalnym strzale z dystansu „Grosika”, który pokonał według mnie najlepszą bramkarza tego turnieju którym była dziewczyna. Podsumowując - przegraliśmy tylko jeden mecz i było to jedyne spotkanie w którym straciliśmy bramki, w związku z czym wniosek nasuwa się sam: jesteśmy waleczni i dobrze się bronimy... Musimy jednak nieco popracować nad atakiem, by stwarzać więcej sytuacji oraz być skuteczniejsi pod bramką przeciwnika – ale to pozostawiam następnym treningom.”

Dodajmy, że celem turnieju była dobra zabawa i rozwijanie umiejętności piłkarskich w związku z czym wyniki meczów nie były tutaj najistotniejsze. Wszystkie dzieci otrzymały medale i wracały do domu z przemęczonymi nogami, ale i z uśmiechami na twarzy – dlatego hasło „WSZYSCY JESTEŚMY ZWYCIĘZCAMI” sprawdziło się tutaj idealnie. Niemniej szacujemy, że z tą ilością zdobytych punktów uplasowalibyśmy się w okolicach 3go miejsca, co dla nas jest sporym sukcesem.

Poniżej skład drużyny oraz galeria.
Sonia Michalska, Oskar Banasiak, Jakub Wsół (Grosik), Oskar Tokarz, Michał Uroda, Daniel Wrotecki, Oskar Nowak.

Powiązana galeria: