Dobry występ orlików w jeleniogórskim turnieju halowym

Dnia 11.03.2018 nasza drużyna Orlików brała udział w turnieju halowym organizowany przez KKS Jelenia Góra w hali sportowej ZST „Mechanik”.

W turnieju udział wzięło dziesięć drużyn podzielonych na dwie grupy. Naszym Orlikom przyszło rywalizować kolejno z Zagłębiem Lubin (0-0), Pub-Gol Jelenia Góra (zwycięstwo 1:0), Lechią Piechowie (porażka 1:3) oraz KKS JG I (zwycięstwo 3:0). Mecz pozagrupowy rozegraliśmy z Rudawami Janowice Wielkie i po bardzo ciekawej „wymianie ciosów” spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Emocje sięgnęły zenitu ponieważ rywalizacja podczas wykonywania rzutów karnych również była bardzo zacięta i aby wyłonić zwycięzcę tego konkursu potrzebne było aż dziesięć kolejek – niestety w tej decydującej w przeciwieństwie do rywala byliśmy nieskuteczni. Poniżej link do obejrzenia serii rzutów karnych.

„Turniej uważam za udany, szczególnie, że trafiliśmy do wydaje mi się mocniejszej grupy, gdzie pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Podczas tych rozgrywek dałem pograć osobom które dotychczas były tylko kilka razy na turnieju, w związku z czym trzech moich podstawowych graczy miało wolny weekend. Nie mniej zawodnicy którzy pojechali z nami do „Mechanika” pokazali się z bardzo dobrej strony – występując czasami na innych pozycjach niż ich nominalne. De facto przegraliśmy tylko jeden mecz, a w potyczce o nieoficjalne trzecie miejsce ulegliśmy dopiero w dziesiątej kolejce rzutów karnych.
Warto nadmienić, że na turnieju pierwsze szlify w roli trenera grup młodzieżowych zaliczył Paweł Habasiński, którego zabrałem ze sobą w roli asystenta.
Koniec końców – ten turniej był dla nas bardzo owocny.” (Waldemar Przywara)

Skład KS Łomnica: I. Gołdon – P. Habasiński, K. Kapusta, J. Wsół, D. Wysoczański, O. Banasiak, O. Tokarz, M. Uroda.