Derby dla Łomnicy

W gminie Mysłakowice rządzi Łomnica. Biało-niebiescy w meczu XX kolejki A klasowych rozgrywek na wyjeździe wygrali z drużyną Orła Mysłakowice 1:0 (0:0). Było to szóste kolejne zwycięstwo podopiecznych Piotra Aleksiejewa.

Spotkanie nie zachwyciło swoim poziomem jednak obu zespołom nie można było odmówić chęci i ambicji. W 5 minucie pierwszą dogodną okazję miał Kamil Zych lecz instynktowna interwencja Gliny uratowała miejscowych. Po chwili po starciu z jednym z rywali z urazem kolana opuścił Damian Kucharczyk. W jego miejsce na boisku zameldował się Paweł Kostka który po kilkudziesięciu sekundach mógł otworzyć wynik spotkania. Łomniczanin strzelił niecelnie, a po chwili najlepszą okazję do napoczęcia przeciwnika zmarnował Kaszuba.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się 72 minuta. Wówczas to po centrze z rzutu wolnego Kostki, piłkę niefortunnie do własnej bramki skierował kapitan Orła, Marcin Pożoga. Po chwili powinno być 0:2, ale strzał Marcela Podhorodeckiego wylądował na poprzeczce. Nadzieję mysłakowiczanom za zmianę rezultatu wlała w 84 minucie czerwona kartka dla Sławomira Bytnara. Mimo gry w osłabieniu biało-niebiescy mądrze się bronili i utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka.