Biało-niebiescy pokonani przez BKS

Biało-niebiescy pokonani przez  BKS

Ciekawe widowisko w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski stworzyli w Łomnicy piłkarze miejscowego KS-u i BKS-u Bolesławiec. Wygrali IV-ligowcy 5:2 (2:1), ale grający na co dzień w A-klasie gospodarze tanio skóry nie oddali.

Zawodników obydwu drużyn przywitały dziś bardzo ciężkie warunki. Płyta boiska była mocno nasiąknięta, a w rozgrywaniu piłki przeszkadzał silny, porywisty wiatr. Pierwszą okazję stworzyli sobie goście. Po akcji skrzydłem i dobrym dośrodkowaniu z powietrza uderzał Marek Majka, ale Jakub Cieniawski był na posterunku. Łomnica odpowiedziała akcją skrzydłem Kaszuby, który dograł dobrą piłkę w pole karne do Dregana a ten uderzył wolejem z powietrza i wyprowadził swoją nową drużynę na prowadzenie. Radość kibiców gospodarzy nie trwała jednak długo. Akcję bocznym sektorem boiska przeprowadził Manu, który dobrze dograł na 16 metr do Bryjaka, a zawodnik BKS-u obrócił się z piłką i strzelił w długi róg nie dając szans Cieniawskiemu. Goście z Bolesławca coraz pewniej poczynali sobie na grząskiej murawie. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Majka. Tuż przed przerwą prowadzenie swojej drużynie dał Bryniak, który perfekcyjnie wykończył dośrodkowanie.

W drugiej połowie przewaga BKS-u zaznaczała się coraz mocniej. W końcu do siatki trafił Marek Majka, wykorzystując zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Goście coraz śmielej poczynali sobie, grając na dużym luzie. Taką postawę wykorzystali piłkarze Łomnicy. Po szybkim przechwycie w środku pola, dobrą prostopadłą piłkę dostał Mateusz Dregan, który ze spokojem ograł bramkarza i strzelił do pustej bramki. Kontaktowe trafienie znów zmusiło IV-ligowca do większego wysiłku. Sytuację do strzału wypracował sobie Ohagwu, futbolówkę po jego uderzeniu odbił przed siebie Cieniawski, co szybko skarcił Marek Majka strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Ohagwu, wykańczając szybką kontrę. BKS w półfinale!

KS ŁOMNICA - BKS BOBRZANIE Bolesławiec 2:5 (1:2)

bramki: Dregan  x2 – Bryjak x2, Majka x2, Ohagwu

Łomnica: Cieniawski - Śliwiński, Szlęk, Wojtarowicz, Wasiuk, Krupa (62' Zych), Rhoda, Kostka (77' Aleksiejew), Wilczyński, Dregan, Kaszuba.

BKS: Kowalski - M. Błoński (88' Czernatowicz), B. Błoński, Pietrzak, Ziółkowski (70' Bryłkowski), Kliwak (30' Janicki), Bochnia, Dzięgleski (82' Rajczakowski), Bryjak, Ohagwu, Majka.